LIGA W CZERNICHOWIE - WYNIKI
Dodane przez Admin dnia Grudzień 23 2012 16:36:48
Nie ma zmiany lidera w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Za to w górnej części tabeli jest coraz tłoczniej!




Tym razem w sobotę (15 grudnia) piłkarki ręczne rozgrywały swój Turniej Ligowy w podżywieckim Czernichowie. Nie obyło się bez emocji, efektownych bramek i bramkarskich popisów. Nie zabrakło również i niespodzianek. Do tych dwóch największych należą przegrane ŻAPN-u Żywiec i Łękawicy. To drużyny, które w tym sezonie miały zdominować ligę. Tymczasem w sezonie 2012/2013 najlepiej spisują się GimBystra i Żywiec.




- Wyraźnie widać, że o mistrza na półmetku walczy pięć drużyn: GimBystra, Żywiec, ŻAPN Żywiec, Łękawica i Łodygowice. Zatem kolejny Turniej Ligowy, który planowany jest 12 stycznia w Łodygowicach, zapowiada się niezwykle ciekawie. Będzie to turniej, który kończy pierwszą rundę naszej ligi – mówi Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Tym, którym wydaje się, że do 12 stycznia jeszcze bardzo daleko i będę tęsknić za piłką ręczną na Żywiecczyźnie, mamy bardzo dobre wieści. Wcześniej, bo już 3 stycznia o 10.30, rozegrany zostanie turniej szkolny w szczypiorniaka w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu!
- W zawodach weźmie udział kilka szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Żywca. Będą to w przeważającej większości dziewczyny z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej – mówi Sebastian Mojżesz, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.




Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:


Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza

Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.



Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:


Firma Żywiec Zdrój

Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu

Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec

Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu

Piekarnia-Cukiernia Czernichów

Western Chicken – Kurczak w panierce z Żywca



Turniej Ligowy w Czernichowie – rozegrany pod honorowym patronatem wójta gminy Czernichów Adama Kosa:



Łękawica – Gilowice 15:0 (6:0) - bramki: Katarzyna Duda 7, Magdalena Jasiewicz 3, Izabela Strzop 2, Kamila Magiera 1, Anna Mrózek 1, Paulina Słonka 1.

ŻAPN Żywiec – Ślemień 11:0 (6:0) – bramki: Klaudia Wróbel 3, Patrycja Zadora 2, Dominika Zawiślan 2, Justyna Duraj 1, Karolina Skoczeń 1, Klaudia Suwaj 1.

Twardorzeczka – Gilowice 12:0 (6:0) - bramki: Kamila Janota 3, Marlena Staszek 3, Monika Sadlik 2, Beata Skupień 2, Aleksandra Stasica 2.

Łękawica – GimBystra 3:4 (0:2) - bramki: Izabela Strzop 3 - Joanna Harat 2, Magdalena Kubańda 1, Katarzyna Paneth 1.

ŻAPN Żywiec – Twardorzeczka 5:6 (2:2) - bramki: Sylwia Libionka 3, Justyna Duraj 1, Klaudia Suwaj 1 – Beata Skupień 2, Marlena Staszek 2, Kamila Janota 1, Aleksandra Stasica 1.

GimBystra – Ślemień 22:1 (14:1) – bramki: Dominika Pach 5, Katarzyna Szewczyk 5, Magdalena Kubańda 4, Joanna Harat 3, Anna Cholewiak 2, Magdalena Korytkowska 2, Martyna Kwaśna 1 - Kamila Tomiczek 1.

Twardorzeczka – Żywiec 6:7 (4:2) – bramki: Marlena Staszek 3, Kamila Janota 1, Monika Sadlik 1, Beata Skupień 1 - Dorota Mikołajek 4, Aleksandra Nowak 2, Aleksandra Zarzecka 1.

Łękawica – Koszarawa 18:1 (11:0) – Anna Mrózek 5, Izabela Strzop 5, Magdalena Jasiewicz 2, Kamila Magiera 2, Kinga Starypan 2, Katarzyna Duda 1, Paulina Słonka 1 - Barbara Chrząszcz 1.

ŻAPN Żywiec – Świnna 11:2 (6:1) - bramki: Klaudia Wróbel 3, Dominika Zawiślan 3, Patrycja Zadora 2, Sylwia Libionka 1, Karolina Skoczeń 1, Klaudia Suwaj 1 - Izabela Barcik 1, Anna Jarmusz 1.

Łękawica – Węgierska Górka 12:4 (5:2) - bramki: Izabela Strzop 4, Katarzyna Duda 3, Magdalena Jasiewicz 2, Anna Mrózek 1, Agnieszka Rodak 1, Kinga Starypan 1 – Bożena Pranschke 2, Iga Bierońska 1, Dominika Urlich 1.

Ślemień – Wieprz 6:7 (3:2) – bramki: Kamila Tomiczek 6 – Martyna Borowińska 3, Karolina Kłusak 2, Klaudia Marek 1, Katarzyna Satława 1.

ŻAPN Żywiec – Koszarawa 7:1 (2:1) – bramki: Wioleta Radecka 2, Dominika Zawiślan 2, Karolina Skoczeń 1, Klaudia Wróbel 1, Patrycja Zadora 1 – Joanna Dziedzina 1.

Twardorzeczka – Świnna 13:0 (6:0) – bramki: Beata Skupień 7, Kamila Janota 3, Monika Sadlik 2, Marlena Staszek 1.

GimBystra – Koszarawa 16:2 (12:0) – Dominika Pach 5, Katarzyna Szewczyk 3, Anna Cholewiak 2, Joanna Harat 2, Magdalena Kubańda 2, Martyna Kwaśna 2 – Joanna Dziedzina 1, Marta Kamińska 1.

Żywiec – Milówka 9:3 (5:0) – bramki: Dorota Mikołajek 6, Aleksandra Nowak 2, Aleksandra Zarzecka 1 - Joanna Misiarz 3.

Łodygowice – Węgierska Górka 8:5 (2:2) – Sara Barcik 4, Dominika Słowiak 2, Klaudia Gruszecka 1, Katarzyna Wisła 1 – Bożena Pranschke 3, Elżbieta Mieszczak 2.

Wieprz – Rajcza 3:12 (2:7) – bramki: Klaudia Kupczak 1, Klaudia Marek 1, Katarzyna Satława 1 – Klaudia Hutyra 6, Karolina Szczotka 3, Marta Stanik 2, Dominika Grzegorzek 1.

Świnna – Milówka 5:7 (1:3) – bramki: Anna Jarmusz 3, Marta Urbaniec 2 - Joanna Misiarz 6, Justyna Szczotka 1.

Łodygowice – Koszarawa 6:0 (3:0) – bramki: Aleksandra Dobija 2, Katarzyna Wisła 2, Aleksandra Jochemczyk 1, Sabina Słowiak 1.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Rajcza 4:10 (3:4) – bramki: Marta Grajcarek 2, Karolina Felbór 1, Klaudia Nowak 1 – Karolina Szczotka 3, Magdalena Misiarz 2, Klaudia Hutyra 1, Natalia Hutyra 1, Marta Stanik 1.

Milówka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 3:8 (0:5) – bramki: Joanna Misiarz 3 – Maja Janusz 3, Anna Beruś 2, Aleksandra Popow 2, Justyna Chełstowska 1.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Wieprz 10:5 (7:3) – bramki: Marta Grajcarek 5, Karolina Felbór 4, Anna Gliwa 1 – Klaudia Kupczak 2, Martyna Borowińska 1, Karolina Kłusak 1, Sylwia Marek 1.

Ujsoły – Rajcza 1:7 (1:4) – bramki: Agnieszka Kręcichwost 1 – Karolina Szczotka 4, Klaudia Hutyra 2, Marta Stanik 1.

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Wieprz 9:3 (5:1) – bramki: Agnieszka Wichary 3, Justyna Chełstowska 2, Maja Janusz 2, Aleksandra Popow 2 - Klaudia Kupczak 2, Karolina Kłusak 1.

Ujsoły – Milówka 3:1 (1:0) – bramki: Ewelina Biber 1, Agnieszka Kręcichwost 1, Kamila Kuś 1 - Justyna Szczotka 1.

Łodygowice – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 9:4 (4:0) - bramki: Sara Barcik 4, Aleksandra Jochemczyk 2, Katarzyna Wisła 2, Dominika Słowiak 1 – Maja Janusz 2, Aleksandra Popow 2.

Ujsoły – PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:7 (3:6) – bramki: Agnieszka Kręcichwost 3, Ewelina Biber 2, Kamila Kuś 1, Gabriela Salachna 1 – Karolina Felbór 3, Marta Grajcarek 3, Kamila Legień 1.




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)

1. GimBystra..............................................14.....24....134-48

2. ŻAPN Żywiec............................................14.....23.....113-40

3. Żywiec....................................................12.....22......94-44

4. Łękawica................................................13.....21.....132-37

5. Łodygowice............................................13.....21.....100-43

6. Twardorzeczka.......................................14.....19.....104-47

7. Rajcza.....................................................13....16......88-58

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...........13.....15......74-57

9. Węgierska Górka....................................12.....12......75-59

10. PTG Sokół w Gminie Czernichów.......13.....11......72-88

11. Ujsoły...................................................13.....10......42-85

12. Wieprz..................................................14.....8......71-100

13. Milówka...............................................14.....8......41-93

14. Ślemień................................................13.....6......19-113

15. Koszarawa............................................13.....4.......16-92

16. Gilowice...............................................12.....0.......8-112

17. Świnna..................................................14....-1.......23-110



KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ



38 - Sara Barcik (Łodygowice) i Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

36 - Magdalena Kubańda (GimBystra) i Joanna Misiarz (Milówka).

35 - Dorota Mikołajek (Żywiec).

33 - Beata Skupień (Twardorzeczka).

32 - Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów).

30 - Dominika Pach (GimBystra) i Izabela Strzop (Łękawica).

28 – Katarzyna Duda (Łękawica).

26 - Klaudia Hutyra (Rajcza).

25 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica).

23 - Karolina Szczotka (Rajcza), Kamila Janota i Marlena Staszek (Twardorzeczka) oraz Iga Bierońska (Węgierska Górka).

22 - Katarzyna Szewczyk (GimBystra).

21 - Anna Mrózek (Łękawica).

20 - Judyta Binda (Wieprz).

17 - Joanna Harat (GimBystra), Marta Stanik (Rajcza) i Aleksandra Nowak (Żywiec).

16 - Katarzyna Marek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Klaudia Kupczak (Wieprz).

15 - Dominika Słowiak (Łodygowice), Agnieszka Kręcichwost (Ujsoły) i Bożena Pranschke (Węgierska Górka).

14 - Maja Janusz (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

13 - Agnieszka Wichary (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała).

12 - Anna Beruś (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Karolina Kłusak (Wieprz).

11 - Klaudia Gruszecka i Katarzyna Wisła (Łodygowice), Anna Jarmusz (Świnna) i Aleksandra Zarzecka (Żywiec).

10 - Kamila Tomiczek (Ślemień), Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka) i Anna Ficoń (ŻAPN Żywiec).

9 - Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Karolina Felbór (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Monika Sadlik (Twardorzeczka), Ewelina Biber (Ujsoły), Martyna Borowińska (Wieprz) i Kinga Marcjasz (Żywiec).

8 - Agnieszka Rodak (Łękawica), Ewelina Mazgaj (Ślemień), Dominika Urlich (Węgierska Górka), Patrycja Zadora i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Angelika Dziedzic (Żywiec).

7 - Katarzyna Bednarz (Twardorzeczka) oraz Justyna Duraj i Klaudia Wróbel (ŻAPN Żywiec).

6 - Anna Cholewiak (GimBystra), Magdalena Pietraszko (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Magdalena Misiarz (Rajcza), Oliwia Mikrut i Aleksandra Popow (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Klaudia Kamińska (ŻAPN Żywiec).

5 - Magdalena Korytkowska i Martyna Kwaśna (GimBystra), Kamila Magiera i Kinga Starypan (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk (Łodygowice), Marta Urbaniec (Świnna) oraz Kamila Kuś i Aneta Majkowska (Ujsoły).

4 - Iwona Marek (GimBystra), Kamila Juraszek (Koszarawa), Justyna Szczotka (Milówka), Kamila Legień (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Justyna Chełstowska i Zuzanna Jureczko (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Aleksandra Stasica (Twardorzeczka), Kinga Motyka (Węgierska Górka), Marzena Jeleśniańska (Wieprz) oraz Karolina Skoczeń i Klaudia Suwaj (ŻAPN Żywiec).

3 - Angelika Górna i Klaudia Socha (Gilowice), Agnieszka Knapik (GimBystra), Barbara Chrząszcz (Koszarawa), Barbara Czernek i Ewelina Nikiel (Łodygowice), Monika Halemska, Agnieszka Harat i Kinga Nawojowska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Zuzanna Wróbel (Świnna), Agnieszka Biber i Karolina Ciapka (Ujsoły), Dominika Juraszek i Eliza Stańco (Węgierska Górka), Katarzyna Satława (Wieprz), Klaudia Marek (ŻAPN Żywiec 0, Wieprz 3), Wioleta Radecka, Klaudia Sapeta i Justyna Sromek (ŻAPN Żywiec) oraz Magdalena Jasiewicz (Żywiec).

2 –Natalia Szymala (GimBystra), Joanna Dziedzina i Marta Kamińska (Koszarawa), Paulina Słonka (Łękawica), Aleksandra Dobija, Sabina Słowiak (Łodygowice), Dominika Cokot i Dominika Grzegorzek (Rajcza), Natalia Hutyra (Ujsoły 0, Rajcza 2), Katarzyna Widuch (Świnna), Beata Kryszyłowicz (Twardorzeczka), Natalia Wolna (Ujsoły) oraz Patrycja Hulbój i Sylwia Marek, (Wieprz).

1 - Dagmara Kastelik i Paulina Kurzyniec (Gilowice), Beata Godula, Weronika Greń, Joanna Kręcichwost i Katarzyna Paneth (GimBystra), Weronika Gancarz, Kinga Kamińska, Dagmara Kimla, Barbara Pająk i Barbara Tlałka (Koszarawa), Martyna Barcik (Łękawica), Katarzyna Loranc (Łodygowice), Patrycja Grygny, Kinga Jurczak i Lidia Wiercigroch (Milówka), Anna Gliwa, Magdalena Itzenthaler, Klaudia Nowak i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Karolina Szczotka II (Ujsoły 1, Rajcza 0), Adrianna Mrowiec (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Izabela Barcik i Diana Rusin (Świnna), Aleksandra Łyszczek i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Martyna Biber, Angelika Łabas i Gabriela Salachna (Ujsoły), Katarzyna Biegun i Agnieszka Trond (Węgierska Górka), Magdalena Misiarz (Wieprz) oraz Wioletta Świergosz i Anna Zarzecka (Żywiec).




MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY





Łękawica – Gilowice 15:0 (6:0)

ŻAPN Żywiec – Ślemień 11:0 (6:0)

Twardorzeczka – Gilowice 12:0 (6:0)

ŻAPN Żywiec – Twardorzeczka 5:6 (2:2)

Twardorzeczka – Żywiec 6:7 (4:2)

Łękawica – Koszarawa 18:1 (11:0)

ŻAPN Żywiec – Świnna 11:2 (6:1)

Łękawica – Węgierska Górka 12:4 (5:2)

Ślemień – Wieprz 6:7 (3:2)

ŻAPN Żywiec – Koszarawa 7:1 (2:1)

Twardorzeczka – Świnna 13:0 (6:0)

Żywiec – Milówka 9:3 (5:0)

Łodygowice – Węgierska Górka 8:5 (2:2)

Wieprz – Rajcza 3:12 (2:7)

Świnna – Milówka 5:7 (1:3)

Łodygowice – Koszarawa 6:0 (3:0)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Rajcza 4:10 (3:4)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Wieprz 10:5 (7:3)

Ujsoły – Rajcza 1:7 (1:4)

Ujsoły – Milówka 3:1 (1:0)

Ujsoły – PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:7 (3:6)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łękawica............................................11...20....126-30

2. ŻAPN Żywiec...................................12....19.....98-36

3. Łodygowice.......................................11...19.....85-27

4. Twardorzeczka..................................12....18.....97-36

5. Żywiec...............................................10....18.....79-38

6. Rajcza................................................11....14.....80-44

7. Węgierska Górka...............................10....12.....70-50

8. PTG Sokół w Gminie Czernichów...12....11.....64-91

9. Ujsoły................................................11...10.....39-64

10. Wieprz.............................................12.....8.....64-81

11. Milówka..........................................12.....8.....37-79

12. Ślemień...........................................11.....6.....18-81

13. Koszarawa.......................................12.....4.....14-76

14. Gilowice..........................................10.....0......7-90

15. Świnna............................................13....-1....21-94







MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ






-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-