TURNIEJ LIGOWY W TWARDORZECZCE - WYNIKI
Dodane przez Admin dnia Grudzień 23 2012 16:35:20
To był jeden z najdziwniejszych Turniejów Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Obfitował nie tylko w ostrą walkę, ale po turnieju okazało się, że doszło do zmiany lidera i dosłownie „trzęsienia” tabeli!




Przed turniejem wydawało się, że wiele się nie zmieni w czołówce. A jednak! Wystarczyło, że Żywiec wygrał z Łękawicą i już było niezłe zamieszanie. Ostatecznie po Turnieju Ligowym na pierwsze miejsce wskoczyła drużyna GimBystra. Za jej plecami z takim samym dorobkiem punktowym jest Żywiec. Na kolejnych pozycjach plasują się: ŻAPN Żywiec, Łękawica i Łodygowice.
Turniejowe mecze były pełne walki do ostatku sił. Jedna z zawodniczek drużyny z Gilowic po meczu stwierdziła, że w ferworze walki ktoś ugryzł ją w... palec!




Turniej Ligowy w Twardorzeczce rozegrany został pod honorowym patronatem wójta gminy Lipowa Stanisława Caputy.


Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza i Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.



Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu, Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec, Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu i Piekarnia Czernichów.




Wyniki Turnieju Ligowego - Twardorzeczka (10 listopada)



Świnna – Wieprz 4:10 (2:7) - bramki: Anna Jarmusz 2, Katarzyna Widuch 1, Zuzanna Wróbel 1 – Marzena Jeleśniańska 3, Martyna Borowińska 2, Klaudia Kupczak 2, Karolina Kłusak 1, Magdalena Misiarz 1, Katarzyna Satława 1.

Koszarawa – Węgierska Górka 0:8 (0:2) - bramki: Bożena Pranschke 2, Dominika Urlich 2, Iga Bierońska 1, Elżbieta Mieszczak 1, Eliza Stańco 1, Agnieszka Trond 1.

Świnna – Ujsoły 4:4 (3:1) – bramki: Anna Jarmusz 2, Zuzanna Wróbel 2 - Agnieszka Biber 1, Agnieszka Kręcichwost 1, Kamila Kuś 1, Angelika Łabas 1.

Koszarawa – Wieprz 2:7 (1:3) – bramki: Weronika Gancarz 1, Marta Kamińska 1 – Karolina Kłusak 2, Martyna Borowińska 1, Patrycja Hulbój 1, Marzena Jeleśniańska 1, Klaudia Kupczak 1, Sylwia Marek 1.

GimBystra – Świnna 16:2 (10:1) – bramki: Magdalena Kubańda 5, Dominika Pach 4, Agnieszka Knapik 2, Iwona Marek 2, Anna Cholewiak 1, Beata Godula 1, Joanna Harat 1 - Anna Jarmusz 1, Diana Rusin 1.

Ujsoły – Wieprz 6:2 (4:1) – bramki: Agnieszka Kręcichwost 4, Ewelina Biber 2 – Judyta Binda 1, Klaudia Kupczak 1.

Łodygowice – GimBystra 6:12 (4:6) – bramki: Sara Barcik 2, Klaudia Gruszecka 2, Dominika Słowiak 1, Agnieszka Wojtyła 1 – Magdalena Kubańda 5, Joanna Harat 3, Dominika Pach 2, Anna Cholewiak 1, Katarzyna Szewczyk 1.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Węgierska Górka 4:9 (2:1) – bramki: Agnieszka Harat 2, Marta Grajcarek 1, Magdalena Pietraszko 1 - Iga Bierońska 4, Bożena Pranschke 2, Elżbieta Mieszczak 1, Eliza Stańco 1, Dominika Urlich 1.

Ujsoły – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 3:7 (2:3) – bramki: Agnieszka Biber 1, Agnieszka Kręcichwost 1, Kamila Kuś 1 – Agnieszka Wichary 4, Katarzyna Marek 3.

Koszarawa – Żywiec 2:11 (1:4) – bramki: Barbara Chrząszcz 1, Barbara Tlałka 1 - Dorota Mikołajek 6, Aleksandra Nowak 3, Angelika Dziedzic 1, Aleksandra Zarzecka 1.

Łodygowice – Świnna 14:0 (7:0) – bramki: Sara Barcik 8, Klaudia Gruszecka 2, Ewelina Nikiel 2, Katarzyna Loranc 1, Dominika Słowiak 1.

GimBystra – Wieprz 10:4 (6:1) – bramki: Magdalena Kubańda 4, Dominika Pach 2, Katarzyna Szewczyk 2, Joanna Kręcichwost 1, Agnieszka Knapik 1 - Judyta Binda 4.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Żywiec 2:8 (1:5) – bramki: Karolina Felbór 1, Marta Grajcarek 1 – Magdalena Jasiewicz 2, Kinga Marcjasz 2, Angelika Dziedzic 1, Dorota Mikołajek 1, Aleksandra Nowak 1, Aleksandra Zarzecka 1.

Twardorzeczka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 4:4 (2:0) – bramki: Marlena Staszek 3, Kamila Janota 1 – Zuzanna Jureczko 3, Katarzyna Marek 1.

Gilowice – Węgierska Górka 1:13 (1:6) – bramki: Klaudia Socha 1 - Iga Bierońska 9, Dominika Urlich 2, Katarzyna Biegun 1, Bożena Pranschke 1.

ŻAPN Żywiec – Łodygowice 6:3 (2:2) – bramki: Sylwia Libionka 3, Anna Ficoń 2, Justyna Duraj 1 – Sara Barcik 1, Klaudia Gruszecka 1, Ewelina Nikiel 1.

Twardorzeczka – Milówka 11:2 (8:0) – bramki: Kamila Janota 3, Beata Skupień 3, Monika Sadlik 2, Katarzyna Bednarz 1, Aleksandra Stasica 1, Marlena Staszek 1 - Joanna Misiarz 1, Justyna Szczotka 1.

Łodygowice – Ślemień 16:0 (8:0) – bramki: Dominika Słowiak 9, Klaudia Gruszecka 4, Agnieszka Wojtyła 2, Sabina Słowiak 1.

GimBystra – Gilowice 10:1 (7:0) – bramki: Magdalena Korytkowska 3, Iwona Marek 2, Dominika Pach 2, Magdalena Kubańda 1, Martyna Kwaśna 1, Katarzyna Szewczyk 1 - Klaudia Socha 1.

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Rajcza 5:6 (1:1) – bramki: Katarzyna Marek 3, Agnieszka Wichary 2 – Klaudia Hutyra 3, Magdalena Misiarz 1, Marta Stanik 1, Karolina Szczotka 1.

ŻAPN Żywiec – PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (7:2) – bramki: Sylwia Libionka 4, Anna Ficoń 4, Justyna Duraj 3, Klaudia Sapeta 1, Karolina Skoczeń 1 - Marta Grajcarek 1, Agnieszka Harat 1, Kamila Legień 1.

Łękawica – Żywiec 7:8 (3:4) – bramki: Izabela Strzop 4, Magdalena Jasiewicz 3 - Dorota Mikołajek 4, Kinga Marcjasz 1, Aleksandra Nowak 1.

Ślemień – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 0:10 (0:3) – bramki: Agnieszka Wichary 4, Anna Beruś 3, Katarzyna Marek 2, Zuzanna Jureczko 1.

Gilowice – Milówka 0:5 (0:2) – bramki: Joanna Misiarz 5.

Łękawica – Twardorzeczka 8:3 (5:2) – bramki: Katarzyna Duda 2, Agnieszka Rodak 2, Izabela Strzop 2, Magdalena Jasiewicz 1, Kinga Starypan 1 – Beata Skupień 2, Kamila Janota 1.

Ślemień – Żywiec 0:12 (0:5) – bramki: Dorota Mikołajek 5, Aleksandra Nowak 3, Aleksandra Zarzecka 3, Angelika Dziedzic 1.

ŻAPN Żywiec - Milówka 9:0 (6:0) – bramki: Sylwia Libionka 6, Anna Ficoń 2, Justyna Duraj 1.

Gilowice – Rajcza 0:14 (0:10) – bramki: Marta Stanik 4, Karolina Szczotka 3, Klaudia Hutyra 2, Magdalena Misiarz 1, Dominika Cokot 1, Dominika Grzegorzek 1, Natalia Hutyra 1.

Ślemień – Milówka 1:7 (0:2) – bramki: Kamila Tomiczek 1 – Joanna Misiarz 4, Kinga Jurczak 1, Justyna Szczotka 1, Lidia Wiercigroch 1.

Łękawica – Rajcza 10:3 (5:1) – bramki: Katarzyna Duda 3, Izabela Strzop 3, Agnieszka Rodak 2, Magdalena Jasiewicz 1, Anna Mrózek 1 – Karolina Szczotka 2, Magdalena Misiarz 1.




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)

1. GimBystra..................................11.....18.....92-42

2. Żywiec.......................................10.....18......78-35

3. ŻAPN Żywiec................................10.....17.....79-31

4. Łękawica....................................9.....15.....84-28

5. Łodygowice................................10.....15.....77-34

6. Twardorzeczka............................10.....13.....66-36

7. Węgierska Górka.........................10.....12......66-39

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała....10.....11......58-37

9. Rajcza......................................10....10......59-50

10. PTG Sokół w Gminie Czernichów...10.....8......51-66

11. Ujsoły.......................................10.....7......31-70

12. Wieprz......................................10.....6......53-63

13. Milówka.....................................10.....6......29-66

14. Ślemień....................................10.....6......12-73

15. Koszarawa.................................9.....4.......12-45

16. Gilowice.....................................10.....0.......8-85

17. Świnna......................................11....-1.......16-79


Uwaga! Nierozegrany mecz z 15 września: Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała - Komisja Regulaminowa w dniu 11 listopada - ustala wynik: Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 7:0 - 2 pkt. dla Żywca, i -1 pkt. dla Stowarzyszenia 16 Bielsko-Biała.


KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ



34 - Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

30 - Sara Barcik (Łodygowice).

29 - Magdalena Kubańda (GimBystra).

25 - Dorota Mikołajek (Żywiec).

24 - Joanna Misiarz (Milówka).

22 - Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów) i Iga Bierońska (Węgierska Górka).

21 - Beata Skupień (Twardorzeczka).

20 - Dominika Pach (GimBystra) i Judyta Binda (Wieprz).

18 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica).

17 - Katarzyna Duda (Łękawica) i Klaudia Hutyra (Rajcza).

16 - Izabela Strzop (Łękawica) i Katarzyna Marek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała).

15 - Kamila Janota (Twardorzeczka).

14 - Katarzyna Szewczyk (GimBystra), Anna Mrózek (Łękawica), Marlena Staszek (Twardorzeczka) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

13 - Marta Stanik i Karolina Szczotka (Rajcza) oraz Aleksandra Nowak (Żywiec).

12 - Dominika Słowiak (Łodygowice).

11 - Klaudia Kupczak (Wieprz).

10 - Joanna Harat (GimBystra), Klaudia Gruszecka (Łodygowice), Anna Beruś i Agnieszka Wichary (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Agnieszka Kręcichwost (Ujsoły), Bożena Pranschke (Węgierska Górka) i Anna Ficoń (ŻAPN Żywiec).

9 - Agnieszka Wojtyła (Łodygowice) oraz Kinga Marcjasz i Aleksandra Zarzecka (Żywiec).

8 - Ewelina Mazgaj (Ślemień), Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka), Karolina Kłusak (Wieprz) i Angelika Dziedzic (Żywiec).

7 - Agnieszka Rodak (Łękawica), Maja Janusz (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Anna Jarmusz (Świnna), Katarzyna Bednarz (Twardorzeczka) i Dominika Urlich (Węgierska Górka).

6 - Katarzyna Wisła (Łodygowice), Magdalena Pietraszko (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Oliwia Mikrut (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Ewelina Biber (Ujsoły) i Klaudia Kamińska (ŻAPN Żywiec).

5 - Aneta Majkowska (Ujsoły), Martyna Borowińska (Wieprz) i Justyna Duraj (ŻAPN Żywiec).

4 – Iwona Marek (GimBystra), Kamila Juraszek (Koszarawa), Magdalena Misiarz (Rajcza), Zuzanna Jureczko (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Monika Sadlik (Twardorzeczka), Kinga Motyka (Węgierska Górka) i Marzena Jeleśniańska (Wieprz).

3 - Angelika Górna i Klaudia Socha (Gilowice), Agnieszka Knapik i Magdalena Korytkowska (GimBystra), Barbara Czernek i Ewelina Nikiel (Łodygowice), Monika Halemska, Agnieszka Harat, Kamila Legień i Kinga Nawojowska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Kamila Tomiczek (Ślemień), Marta Urbaniec i Zuzanna Wróbel (Świnna), Agnieszka Biber, Kamila Kuś i Karolina Ciapka (Ujsoły), Dominika Juraszek i Eliza Stańco (Węgierska Górka), Klaudia Sapeta, Justyna Sromek i Patrycja Zadora (ŻAPN Żywiec) oraz Magdalena Jasiewicz (Żywiec).

2 – Anna Cholewiak, Martyna Kwaśna i Natalia Szymala (GimBystra), Barbara Chrząszcz (Koszarawa), Kamila Magiera i Kinga Starypan (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk (Łodygowice), Justyna Szczotka (Milówka), Dominika Cokot (Rajcza), Katarzyna Widuch (Świnna), Beata Kryszyłowicz (Twardorzeczka), Natalia Wolna (Ujsoły) i Patrycja Hulbój (Wieprz).

1 - Dagmara Kastelik i Paulina Kurzyniec (Gilowice), Beata Godula, Weronika Greń i Joanna Kręcichwost (GimBystra), Weronika Gancarz, Kinga Kamińska, Marta Kamińska, Dagmara Kimla, Barbara Pająk i Barbara Tlałka (Koszarawa), Martyna Barcik (Łękawica), Katarzyna Loranc i Sabina Słowiak (Łodygowice), Patrycja Grygny, Kinga Jurczak i Lidia Wiercigroch (Milówka), Karolina Felbór, Magdalena Itzenthaler i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Dominika Grzegorzek (Rajcza), Karolina Szczotka II (Ujsoły 1, Rajcza 0), Natalia Hutyra (Ujsoły 0, Rajcza 1), Justyna Chełstowska i Adrianna Mrowiec (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Diana Rusin (Świnna), Aleksandra Łyszczek, Aleksandra Stasica i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Martyna Biber i Angelika Łabas (Ujsoły), Katarzyna Biegun i Agnieszka Trond (Węgierska Górka), Sylwia Marek, Magdalena Misiarz i Katarzyna Satława (Wieprz), Klaudia Marek (ŻAPN Żywiec 0, Wieprz 1), Wioleta Radecka, Karolina Skoczeń, Klaudia Suwaj i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Wioletta Świergosz i Anna Zarzecka (Żywiec).



MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY




Świnna – Wieprz 4:10 (2:7)

Koszarawa – Węgierska Górka 0:8 (0:2)

Świnna – Ujsoły 4:4 (3:1)

Koszarawa – Wieprz 2:7 (1:3)

Ujsoły – Wieprz 6:2 (4:1)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Węgierska Górka 4:9 (2:1)

Koszarawa – Żywiec 2:11 (1:4)

Łodygowice – Świnna 14:0 (7:0)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Żywiec 2:8 (1:5)

Gilowice – Węgierska Górka 1:13 (1:6)

ŻAPN Żywiec – Łodygowice 6:3 (2:2)

Twardorzeczka – Milówka 11:2 (8:0)

Łodygowice – Ślemień 16:0 (8:0)

ŻAPN Żywiec – PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (7:2)

Łękawica – Żywiec 7:8 (3:4)

Gilowice – Milówka 0:5 (0:2)

Łękawica – Twardorzeczka 8:3 (5:2)

Ślemień – Żywiec 0:12 (0:5)

ŻAPN Żywiec - Milówka 9:0 (6:0)

Gilowice – Rajcza 0:14 (0:10)

Ślemień – Milówka 1:7 (0:2)

Łękawica – Rajcza 10:3 (5:1)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łodygowice........................................9....15.....71-22

2. Łękawica............................................8....14.....81-25

3. Żywiec................................................8....14.....63-29

4. ŻAPN Żywiec....................................8....13.....64-27

5. Twardorzeczka...................................8....12.....60-24

6. Węgierska Górka................................8....12.....61-30

7. Rajcza.................................................8.....8.....51-36

8. PTG Sokół w Gminie Czernichów.....9.....8.....43-69

9. Ujsoły.................................................8.....7.....28-49

10. Wieprz..............................................9.....6.....49-53

11. Milówka...........................................9.....6.....26-62

12. Ślemień............................................9.....6.....12-63

13. Koszarawa........................................9.....4.....12-45

14. Gilowice...........................................8.....0......7-63

15. Świnna............................................10....-1....14-63




MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ





-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-