TURNIEJ LIGOWY W MILÓWCE - WYNIKI
Dodane przez Admin dnia Październik 16 2012 18:14:43

Emocje i wiele niespodzianek - tak wyglądał drugi Turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w sezonie 2012/2013, który rozegrany został w Milówce w sobotę (13 października).




Największymi niespodziankami były porażka ŻAPN Żywiec z Żywcem i remis z Rajczą. Z wpadki konkurenta nie skorzystała całkowicie Łękawica, która jeden mecz zremisowała. Z kolei Łodygowice remisując z Rajczą zaprzepaściły szansę, aby stać się samodzielnym liderem. Po meczach w Milówce liderem pozostała Łękawica, która ma tyle samo punktów co ŻAPN Żywiec i Łodygowice. Punkt mniej mają ekipy GimBystra i Twardorzeczka.




Dodajmy, że podczas turnieju nie zabrakło wielu gości, w tym sporej rzeszy samorządowców, w tym wójt gminy Milówka Robert Piętka, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Marszałek, członek Zarządu Powiatu Żywieckiego Tadeusz Pytel, sołtys Milówki Jan Kąkol. Piłkarki odwiedzili również Alfred Wrzeski (prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach), Szczepan Moczygemba (z komisji rewizyjnej Związku Piłki Ręcznej w Polsce) i Marcin Zubek (pełnomocnik zarządu Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach), którzy przywieźli dla szczypiornistek upominki.


Turniej Ligowy w Milówce rozegrany został pod honorowym patronatem wójta gminy Milówka Roberta Piętki.
Z kolei honorowy patronat na rozgrywkami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawują: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz i Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu, Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec i Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu.



PODBESKIDZKA LIGA AMATORSKA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2012/2013


Łodygowice – Rajcza 4:4 (2:2) - bramki: Sara Barcik 1, Barbara Czernek 1, Dominika Słowiak 1, Katarzyna Wisła 1 - Klaudia Hutyra 2, Karolina Szczotka 2.

ŻAPN Żywiec – Ujsoły 8:0 (3:0) - bramki: Sylwia Libionka 3, Klaudia Kamińska 2, Patrycja Puchacz 1, Wioleta Radecka 1, Justyna Sromek 1.

Łodygowice – Milówka 3:1 (3:0) - bramki: Sara Barcik 1, Katarzyna Wisła 1, Agnieszka Wojtyła 1 - Joanna Misiarz 1.

ŻAPN Żywiec – GimBystra 7:2 (3:0) - bramki: Sylwia Libionka 3, Patrycja Puchacz 2, Anna Ficoń 1, Justyna Sromek 1 - Magdalena Kubańda 1, Katarzyna Szewczyk 1.

Żywiec – Rajcza 8:4 (4:0) - bramki: Dorota Mikołajek 5, Kinga Marcjasz 2, Aleksandra Zarzecka 1 - Klaudia Hutyra 3, Marta Stanik 1.

Łodygowice – Ujsoły 10:3 (5:2) - bramki: Sara Barcik 7, Katarzyna Wisła 2, Barbara Czernek 1 - Ewelina Biber 1, Kamila Kuś 1, Aneta Majkowska 1.

ŻAPN Żywiec – Żywiec 3:6 (1:3) - bramki: Sylwia Libionka 2, Klaudia Kamińska 1 - Kinga Marcjasz 2, Dorota Mikołajek 2, Magdalena Jasiewicz 1, Aleksandra Zarzecka 1.

GimBystra – Milówka 4:3 (0:2) - bramki: Magdalena Kubańda 2, Joanna Harat 1, Katarzyna Szewczyk 1 - Joanna Misiarz 3.

Twardorzeczka – Ujsoły 14:1 (5:0) - bramki: Beata Skupień 5, Katarzyna Bednarz 3, Kamila Janota 3, Aleksandra Łyszczek 1, Monika Sadlik 1, Marlena Staszek 1 - Natalia Wolna 1.

GimBystra – Żywiec 6:8 (4:4) - Magdalena Kubańda 3, Joanna Harat 1, Dominika Pach 1, Katarzyna Szewczyk 1 - Angelika Dziedzic 3, Kinga Marcjasz 2, Dorota Mikołajek 2, Aleksandra Zarzecka 1.

ŻAPN Żywiec – Rajcza 6:6 (3:3) - bramki: Sylwia Libionka 3, Patrycja Puchacz 2, Anna Ficoń 1 - Karolina Szczotka 3, Klaudia Hutyra 2, Marta Stanik 1.

Świnna – Rajcza 0:7 - walkower.

Koszarawa – Milówka 0:2 (0:0) - bramki: Joanna Misiarz 2.

Świnna – Węgierska Górka 0:7 - walkower.

Twardorzeczka – Wieprz 5:2 (2:1) - bramki: Kamila Janota 2, Monika Sadlik 1, Beata Skupień 1, Marlena Staszek 1 - Judyta Binda 1, Karolina Kłusak 1.

Łękawica – Stowarzyszenie 16 Bielsko – Biała 3:3 (1:0) - bramki: Magdalena Jasiewicz 1, Kamila Magiera 1, Anna Mrózek 1 - Anna Beruś 1, Katarzyna Marek 1, Oliwia Mikrut 1.

Twardorzeczka – Węgierska Górka 10:3 (4:2) - bramki: Marlena Staszek 4, Beata Skupień 3, Kamila Janota 2, Katarzyna Bednarz 1 - Dominika Juraszek 2, Kinga Motyka 1.

Gilowice – Stowarzyszenie 16 Bielsko – Biała 0:12 (0:5) - bramki: Maja Janusz 3, Katarzyna Marek 3, Oliwia Mikrut 3, Anna Beruś 2, Adrianna Mrowiec 1.

GimBystra – Węgierska Górka 5:3 (0:2) - bramki: Katarzyna Szewczyk 2, Joanna Harat 1, Magdalena Kubańda 1, Natalia Szymala 1 - Kinga Motyka 3.

Świnna – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 - walkower.

Koszarawa – Gilowice 2:0 (2:0) - bramki: Kinga Kamińska 1, Dagmara Kimla 1.

Łękawica – Świnna 7:0 - walkower.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Stowarzyszenie 16 Bielsko – Biała 1:8 (0:2) - bramki: Marta Grajcarek 1 - Anna Beruś 3, Katarzyna Marek 3, Maja Janusz 1, Oliwa Mikrut 1.

Twardorzeczka – Ślemień 7:0 (3:0) - bramki: Katarzyna Bednarz 2, Beata Skupień 2, Marlena Staszek 2, Kamila Janota 1.

Łękawica – Wieprz 8:4 (3:0) - bramki: Anna Mrózek 3, Agnieszka Rodak 3, Magdalena Jasiewicz 2 - Klaudia Kupczak 2, Judyta Binda 1, Karolina Kłusak 1.

Ślemień – Węgierska Górka 1:8 (1:3) - bramki: Ewelina Mazgaj 1 - Iga Bierońska 5, Dominika Urlich 2, Dominika Juraszek 1.

Koszarawa – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 (0:5) - bramki: Marta Grajcarek 4, Magdalena Pietraszko 2, Kinga Nawojowska 1.

Gilowice – Wieprz 3:14 (1:9) - bramki: Angelika Górna 2, Paulina Kurzyniec 1 - Judyta Binda 6, Karolina Kłusak 3, Klaudia Kupczak 3, Martyna Borowińska 1, Klaudia Marek 1.

Ślemień – PTG Sokół w Gminie Czernichów 3:13 (1:7) - bramki: Ewelina Mazgaj 3 - Marta Grajcarek 5, Magdalena Pietraszko 3, Kamila Legień 2, Kinga Nawojowska 2, Agnieszka Harat 1.


Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)

1. Łękawica....................................6.....11.....59-14

2. ŻAPN Żywiec................................7.....11.....51-25

3. Łodygowice.................................6.....11.....38-16

4. Twardorzeczka............................7.....10.....48-22

5. GimBystra..................................7.....10.....44-29

6. Żywiec.......................................5.....8......32-24

7. PTG Sokół w Gminie Czernichów....6.....8......42-36

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała....5.....7......32-17

9. Węgierska Górka.........................7.....6......36-34

10. Rajcza......................................7.....6......36-35

11. Ślemień....................................6.....6......11-28

12. Koszarawa.................................6.....4.......8-19

13. Ujsoły.......................................7.....4......22-53

14. Wieprz......................................6.....2......30-41

15. Milówka.....................................6.....2......15-45

16. Gilowice.....................................6.....0.......6-43

17. Świnna......................................7....-2.......6-35


KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ



21 - Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

19 - Sara Barcik (Łodygowice) i Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów).

16 - Beata Skupień (Twardorzeczka).

15 - Judyta Binda (Wieprz).

14 - Magdalena Kubańda (GimBystra), Joanna Misiarz (Milówka) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

13 - Magdalena Jasiewicz i Anna Mrózek (Łękawica).

12 - Katarzyna Duda (Łękawica) i Klaudia Hutyra (Rajcza).

10 - Dominika Pach i Katarzyna Szewczyk (GimBystra) oraz Kamila Janota i Marlena Staszek (Twardorzeczka).

9 – Dorota Mikołajek (Żywiec).

8 - Marta Stanik (Rajcza), Ewelina Mazgaj (Ślemień) i Iga Bierońska (Węgierska Górka).

7 - Izabella Strzop (Łękawica), Karolina Szczotka (Rajcza), Anna Beruś, Maja Janusz i Katarzyna Marek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Klaudia Kupczak (Wieprz).

6 – Joanna Harat (GimBystra), Katarzyna Wisła i Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Oliwia Mikrut (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Katarzyna Bednarz (Twardorzeczka), Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka), Klaudia Kamińska (ŻAPN Żywiec) i Kinga Marcjasz (Żywiec).

5 – Magdalena Pietraszko (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Aneta Majkowska (Ujsoły), Bożena Pranschke (Węgierska Górka), Karolina Kłusak (Wieprz) oraz Angelika Dziedzic i Aleksandra Nowak (Żywiec).

4 – Kamila Juraszek (Koszarawa), Agnieszka Kręcichwost i Ewelina Biber (Ujsoły), Kinga Motyka (Węgierska Górka) i Aleksandra Zarzecka (Żywiec).

3 – Angelika Górna (Gilowice), Agnieszka Rodak (Łękawica), Barbara Czernek (Łodygowice), Monika Halemska i Kinga Nawojowska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Marta Urbaniec (Świnna), Karolina Ciapka (Ujsoły), Dominika Juraszek (Węgierska Górka) oraz Justyna Sromek i Patrycja Zadora (ŻAPN Żywiec).

2 – Natalia Szymala (GimBystra), Kamila Magiera (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk (Łodygowice), Kamila Legień (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kamila Tomiczek (Ślemień), Anna Jarmusz (Świnna), Beata Kryszyłowicz i Monika Sadlik (Twardorzeczka), Natalia Wolna (Ujsoły), Dominika Urlich (Węgierska Górka), Martyna Borowińska (Wieprz) oraz Anna Ficoń i Klaudia Sapeta (ŻAPN Żywiec).

1 – Dagmara Kastelik, Paulina Kurzyniec i Klaudia Socha (Gilowice), Weronika Greń i Martyna Kwaśna (GimBystra), Barbara Chrząszcz, Kinga Kamińska, Dagmara Kimla i Barbara Pająk (Koszarawa), Martyna Barcik i Kinga Starypan (Łękawica), Klaudia Gruszecka i Dominika Słowiak (Łodygowice), Patrycja Grygny (Milówka), Magdalena Itzenthaler, Agnieszka Harat i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Dominika Cokot i Magdalena Misiarz (Rajcza), Justyna Chełstowska i Adrianna Mrowiec (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Katarzyna Widuch (Świnna), Aleksandra Łyszczek i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Agnieszka Biber, Martyna Biber, Kamila Kuś i Karolina Szczotka (Ujsoły), Eliza Stańco (Węgierska Górka), Patrycja Hulbój (Wieprz), Klaudia Marek (ŻAPN Żywiec 0, Wieprz 1), Wioleta Radecka, Klaudia Suwaj i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Magdalena Jasiewicz, Wioletta Świergosz i Anna Zarzecka (Żywiec).




MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY



Łodygowice – Rajcza 4:4 (2:2)

ŻAPN Żywiec – Ujsoły 8:0 (3:0)

Łodygowice – Milówka 3:1 (3:0)

Żywiec – Rajcza 8:4 (4:0)

Łodygowice – Ujsoły 10:3 (5:2)

ŻAPN Żywiec – Żywiec 3:6 (1:3)

Twardorzeczka – Ujsoły 14:1 (5:0)

ŻAPN Żywiec – Rajcza 6:6 (3:3)

Świnna – Rajcza 0:7 - walkower.

Koszarawa – Milówka 0:2 (0:0)

Świnna – Węgierska Górka 0:7 - walkower.

Twardorzeczka – Wieprz 5:2 (2:1)

Twardorzeczka – Węgierska Górka 10:3 (4:2)

Świnna – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 - walkower.

Koszarawa – Gilowice 2:0 (2:0)

Łękawica – Świnna 7:0 - walkower.

Twardorzeczka – Ślemień 7:0 (3:0)

Łękawica – Wieprz 8:4 (3:0)

Ślemień – Węgierska Górka 1:8 (1:3)

Koszarawa – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 (0:5)

Gilowice – Wieprz 3:14 (1:9)

Ślemień – PTG Sokół w Gminie Czernichów 3:13 (1:7)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łodygowice..................................6....11.....38-16

2. Łękawica.....................................5....10.....56-11

3. Twardorzeczka.............................6....10.....46-14

4. PTG Sokół w Gminie Czernichów.....6.....8.....34-39

5. ŻAPN Żywiec................................5.....7.....36-21

6. Rajcza........................................6.....6.....34-26

7. Węgierska Górka.........................5.....6.....31-25

8. Żywiec........................................4.....6.....24-18

9. Ślemień......................................6.....6.....11-28

10. Koszarawa.................................6.....4......8-19

11. Ujsoły.......................................6.....4.....18-43

12. Wieprz......................................6.....2.....30-41

13. Milówka.....................................5.....2.....12-41

14. Gilowice.....................................5.....0......6-31

15. Świnna......................................7....-2......6-35




MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ




-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-