TURNIEJ LIGOWY W ŁĘKAWICY - WYNIKI
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 26 2012 21:53:18


Aż siedemnaście drużyn po raz trzeci rozpoczęło rozgrywki w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Inauguracja Ligi odbyła się 15 września w podżywieckiej Łękawicy.




Rozpoczęcie Ligi odbyło się z wielką pompą! Wystąpiły zespoły taneczne z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu oraz kapela góralska Górolicki. Ta ostatnia zagrała specjalnie dla Marka Góralczyka, sekretarza generalnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Inaugurację Ligi uświetnił mecz kadry Ligi Podbeskidzia z UKS Start Pietrowice Wielkie, drużyną grającą w Lidze Śląskiej. Podbeskidzkie szczypiornistki przegrały 20:35 (5:18).




Turniej Ligowy w Łękawicy rozegrany został pod honorowym patronatem wójta gminy Łękawica Stanisława Baczyńskiego. Z kolei honorowy patronat na rozgrywkami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawują: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz i Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu oraz Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec.




PODBESKIDZKA LIGA AMATORSKA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2012/2013



Koszarawa - Świnna 4:2 (3:1) - bramki: Kamila Juraszek 3, Barbara Chrząszcz 1 - Marta Urbaniec 1, Katarzyna Widuch 1.


Ślemień - Gilowice 4:0 (2:0) - bramki: Ewelina Mazgaj 2, Karolina Gibas 1, Kamila Tomiczek 1.


Koszarawa - Ujsoły 2:6 (0:2) - bramki: Kamila Juraszek 1, Barbara Pająk 1 - Agnieszka Kręcichwost 2, Agnieszka Biber 1, Martyna Biber 1, Karolina Ciapka 1, Natalia Wolna 1.


Ślemień - Świnna 1:0 (0:0) - bramka: Kamila Tomiczek 1.


Gilowice - Ujsoły 1:7 (1:3) - bramki: Klaudia Socha 1 - Aneta Majkowska 4, Ewelina Biber 3.


Koszarawa - Ślemień 0:2 (0:2) - bramki: Ewelina Mazgaj 2.


Świnna - Gilowice 4:2 (3:1) - bramki: Anna Jarmusz 2, Marta Urbaniec 2 - Angelika Górna 1, Dagmara Kastelik 1.


Łękawica - Ujsoły 8:1 (7:1) - bramki: Katarzyna Duda 2, Magdalena Jasiewicz 2, Anna Mrózek 2, Martyna Barcik 1, Izabella Strzop 1 - Karolina Ciapka 1.


Łodygowice - Twardorzeczka 4:3 (2:1) - bramki: Sara Barcik 3, Agnieszka Wojtyła 1 - Beata Skupień 2, Patrycja Wiatr 1.


GimBystra - Ujsoły 10:4 (8:1) - bramki: Katarzyna Szewczyk 4, Dominika Pach 2, Weronika Greń 1, Joanna Harat 1, Martyna Kwaśna 1, Natalia Szymala 1 - Agnieszka Kręcichwost 2, Karolina Ciapka 1, Karolina Szczotka 1.


Łękawica - PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (2:2) - bramki: Magdalena Jasiewicz 6, Katarzyna Duda 3, Anna Mrózek 2, Izabella Strzop 2 - Marta Grajcarek 3.


Twardorzeczka - GimBystra 2:8 (1:3) - bramki: Beata Kryszyłowicz 1, Beata Skupień 1 - Dominika Pach 4, Magdalena Kubańda 2, Joanna Harat 1, Katarzyna Szewczyk 1.


Łodygowice - PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:2 (6:1) - bramki: Agnieszka Wojtyła 3, Sara Barcik 2, Barbara Czernek 1, Aleksandra Jochemczyk 1 - Marta Grajcarek 1, Monika Halemska 1.


ŻAPN Żywiec - Węgierska Górka 9:6 (4:2) - bramki: Patrycja Puchacz 4, Sylwia Libionka 2, Klaudia Kamińska 2, Justyna Sromek 1 - Elżbieta Mieszczak 3, Bożena Pranschke 3.


Twardorzeczka - Rajcza 7:4 (4:1) - bramki: Kamila Janota 2, Beata Skupień 2, Marlena Staszek 2, Beata Kryszyłowicz 1 - Marta Stanik 2, Klaudia Hutyra 1, Magdalena Misiarz 1.


Łodygowice - Wieprz 10:3 ( 8:2) - bramki: Sara Barcik 5, Katarzyna Wisła 2, Klaudia Gruszecka 1, Aleksandra Jochemczyk 1, Agnieszka Wojtyła 1 - Judyta Binda 2, Patrycja Hulbój 1.


Łękawica - Milówka 20:3 (10:1) - bramki: Katarzyna Duda 7, Anna Mrózek 5, Izabella Strzop 4, Magdalena Jasiewicz 2, Kamila Magiera 1, Kinga Starypan 1 - Joanna Misiarz 3.


GimBystra - Rajcza 9:2 (4:1) - bramki: Magdalena Kubańda 5, Dominika Pach 3, Joanna Harat 1 - Klaudia Hutyra 1, Karolina Szczotka 1.


ŻAPN Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 11:5 (5:3) - bramki: Sylwia Libionka 4, Patrycja Puchacz 3, Klaudia Sapeta 2, Klaudia Kamińska 1, Patrycja Zadora 1 - Kinga Klimek 3, Anna Beruś 1, Justyna Chełstowska 1.


Żywiec - Wieprz 5:4 (1:2) - bramki: Aleksandra Nowak 2, Angelika Dziedzic 1, Aleksandra Zarzecka 1, Anna Zarzecka 1 -Judyta Binda 2, Martyna Borowińska 1, Klaudia Kupczak 1.


PTG Sokół w Gminie Czernichów - Milówka 9:5 (6:3) - bramki: Marta Grajcarek 5, Monika Halemska 2, Magdalena Itzenthaler 1, Joanna Sermak 1 - Joanna Misiarz 4, Patrycja Grygny 1.


Żywiec - Węgierska Górka 5:7 (4:4) - bramki: Aleksandra Nowak 3, Angelika Dziedzic 1, Wioletta Świergosz 1 - Iga Bierońska 3, Elżbieta Mieszczak 2, Bożena Pranschke 1, Eliza Stańco 1.


ŻAPN Żywiec - Wieprz 10:3 (6:1) - bramki: Sylwia Libionka 4, Patrycja Puchacz 2, Patrycja Zadora 2, Klaudia Suwaj 1, Dominika Zawiślan 1 - Judyta Binda 2, Klaudia Kupczak 1.


Węgierska Górka - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 2:4 (2:2) - bramki: Elżbieta Mieszczak 1, Bożena Pranschke 1 - Maja Janusz 3, Oliwia Mikrut 1.


Milówka - Rajcza 1:9 (1:2) - bramki: Joanna Misiarz 1 - Marta Stanik 4, Klaudia Hutyra 3, Dominika Cokot 1, Karolina Szczotka 1.


Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała - przełożony.



Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łękawica................................................3.....6.....41-7

2. GimBystra..............................................3.....6.....27-8

3. ŻAPN Żywiec...........................................3.....6.....30-14

4. Łodygowice.............................................3.....6.....21-8

5. Ślemień.................................................3.....6.....7-0

6. Ujsoły....................................................4.....4.....18-21

7. Żywiec....................................................2.....2.....10-11

8. Świnna...................................................3.....2.......6-7

9. Rajcza....................................................3.....2.....15-17

10. Węgierska Górka...................................3.....2.....15-18

11. Twardorzeczka.......................................3.....2.....12-16

12. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...............2.....2......9-13

13. Koszarawa.............................................3.....2......6-10

14. PTG Sokół w Gminie Czernichów................3.....2.....14-25

15. Gilowice.................................................3.....0.......3-15

16. Wieprz..................................................3.....0......10-25

17. Milówka.................................................3.....0.......9-38




KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ


12 - Katarzyna Duda (Łękawica).

10 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica), Sara Barcik (Łodygowice) i Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

9 - Dominika Pach (GimBystra), Anna Mrózek (Łękawica), Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

8 - Joanna Misiarz (Milówka).

7 - Magdalena Kubańda (GimBystra), Izabella Strzop (Łękawica) i Judyta Binda (Wieprz).

6 - Marta Stanik (Rajcza) i Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka).

5 - Katarzyna Szewczyk (GimBystra), Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Klaudia Hutyra (Rajcza), Beata Skupień (Twardorzeczka), Bożena Pranschke (Węgierska Górka) i Aleksandra Nowak (Żywiec).

4 - Kamila Juraszek (Koszarawa), Ewelina Mazgaj (Ślemień) oraz Agnieszka Kręcichwost i Aneta Majkowska (Ujsoły).

3 - Joanna Harat (GimBystra), Monika Halemska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Maja Janusz i Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Marta Urbaniec (Świnna), Ewelina Biber i Karolina Ciapka (Ujsoły), Iga Bierońska (Węgierska Górka), Klaudia Kamińska i Patrycja Zadora (ŻAPN Żywiec).

2 – Aleksandra Jochemczyk i Katarzyna Wisła (Łodygowice), Karolina Szczotka (Rajcza), Kamila Tomiczek (Ślemień), Anna Jarmusz (Świnna), Kamila Janota, Beata Kryszyłowicz i Marlena Staszek (Twardorzeczka), Klaudia Kupczak (Wieprz), Klaudia Sapeta (ŻAPN Żywiec) i Angelika Dziedzic (Żywiec).

1 - Angelika Górna, Dagmara Kastelik i Klaudia Socha (Gilowice), Weronika Greń, Martyna Kwaśna i Natalia Szymala (GimBystra), Barbara Chrząszcz i Barbara Pająk (Koszarawa), Martyna Barcik, Kamila Magiera i Kinga Starypan (Łękawica), Barbara Czernek i Klaudia Gruszecka (Łodygowice), Patrycja Grygny (Milówka), Magdalena Itzenthaler i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Dominika Cokot i Magdalena Misiarz (Rajcza), Anna Beruś, Justyna Chełstowska i Oliwia Mikrut (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Katarzyna Widuch (Świnna), Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Agnieszka Biber, Martyna Biber, Karolina Szczotka i Natalia Wolna (Ujsoły), Eliza Stańco (Węgierska Górka), Martyna Borowińska i Patrycja Hulbój (Wieprz), Justyna Sromek, Klaudia Suwaj i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Wioletta Świergosz, Aleksandra Zarzecka i Anna Zarzecka (Żywiec).




MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY



Koszarawa-Świnna 4:2 (3:1)


Ślemień - Gilowice 4:0 (2:0)


Koszarawa - Ujsoły 2:6 (0:2)


Ślemień - Świnna 1:0 (0:0)


Gilowice - Ujsoły 1:7 (1:3)


Koszarawa - Ślemień 0:2 (0:2)


Świnna - Gilowice 4:2 (3:1)


Łękawica - Ujsoły 8:1 (7:1)


Łodygowice - Twardorzeczka 4:3 (2:1)


Łękawica - PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (2:2)


Łodygowice - PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:2 (6:1)


ŻAPN Żywiec - Węgierska Górka 9:6 (4:2)


Twardorzeczka - Rajcza 7:4 (4:1)


Łodygowice - Wieprz 10:3 (8:2)


Łękawica - Milówka 20:3 (10:1)


Żywiec - Wieprz 5:4 (1:2)


PTG Sokół w Gminie Czernichów - Milówka 9:5 (6:3)


Żywiec - Węgierska Górka 5:7 (4:4)


ŻAPN Żywiec - Wieprz 10:3 (6:1)


Milówka - Rajcza 1:9 (1:2)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łękawica................................................3.....6.....41-7

2. Łodygowice.............................................3.....6.....21-8

3. Ślemień.................................................3.....6.......7-0

4. ŻAPN Żywiec............................................2.....4.....19-9

5. Ujsoły.....................................................3.....4....14-11

6. Rajcza....................................................2.....2.....13-8

7. Twardorzeczka.........................................2.....2.....10-8

8. Węgierska Górka.....................................2......2....13-14

9. Żywiec.....................................................2.....2.....10-11

10. Świnna..................................................3......2.......6-7

11. PTG Sokół w Gminie Czernichów................3......2.....14-29

12. Koszarawa..............................................3......2......6-10

13. Gilowice..................................................3......0......3-15

14. Wieprz...................................................3......0.....10-25

15. Milówka..................................................3......0......9-38





MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ



-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-