Szczypiornistki z Łodygowic
Strona Główna Artykuły Forum Galeria Mecze StowarzyszenieSierpień 24 2016 10:21:18
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Forum
Galeria
Coś o nas : )
Mecze
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: Josephrali
Liczniki
LICZNIK ODWIEDZIN:
Liczniki odwiedzin
SPONSORZY

Żywiec Zdrój


DeKafee Żywiec


ŻAPN


Ręczna Śrubiarnia Żywiec


Ośrodek Szkolenia Motorowego Lańczyk


Piekarnia Czernichów


Western Chicken Żywiec



HONOROWY PATRONAT NAD PLARP

UMWŚ

Powiat Żywiec

ZPRP

ŚlZPR

Partnerzy i Przyjaciele

Ręczna Żywiecczyzna

SPR ŻYWIECCZYZNA


zywiecki24


MCK Żywiec Zdrój


MCK Żywiec


Marek Regel


Vive Targi Kielce


Kronika Beskidzka


Beskidzka24


Dziennik Zachodni


Żywiec Nasze Miasto


Sportowy Żywiec


ŻywiecOnLine




Witamy
WITAMY


na stronie szczypiornistek z Łodygowic



Mamy nadzieję że znajdziesz tu wszystko czego chciałbyś się o nas dowiedzieć.


Kontaktować się z nami możesz poprzez e-mail: recznalodygowice@gmail.com







Jeśli chcesz wspomóc drużynę dziewcząt ŁODYGOWICE - to możesz wpłacić pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzna

Aleja Wolności 4

34-300 Żywiec


nr konta - 71 1300 0000 2566 1720 4637 0001


Koniecznie z dopiskiem: "dla drużyny piłki ręcznej dziewcząt z Łodygowic"




TURNIEJ W ŁODYGOWICACH - ZAPOWIEDŹ


Piłkarki ręczne z Podbeskidzia jako pierwsze w Polsce włączą symboliczny zegar, który odmierzy czas do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn - EURO 2016! Stanie się to przy okazji Turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który rozegrany zostanie w Łodygowicach w sobotę (12 stycznia)! Gościem specjalnym rozgrywek będzie sam Zygfryd Kuchta, żywa legenda polskiego szczypiorniaka!




Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn mają się odbyć od 17 do 31 stycznia 2016 roku w Polsce. Zagra w nich 16 drużyn, w tym oczywiście reprezentacja Polski. Wstępnie zaplanowano, że jedną z aren, gdzie odbędą się mistrzowskie mecze będzie Spodek w Katowicach!
- To jeszcze trzy lata! Już nie możemy się doczekać! Chcemy włączyć zegar, aby patrzeć jak płynie czas do mistrzostw! Oby płynął jak najszybciej! Oczywiście zamierzamy się wybrać na mecze do Katowic! To bardziej niż pewne, że pojedziemy oglądać mecze na żywo! – śmieją się Judyta Binda, Kamila Tomiczek, Patrycja Ormaniec, Katarzyna Widuch i Marta Kamińska, które grają w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Symboliczny zegar odliczający czas do EURO 2016 włączony zostanie w Łodygowicach w sobotę (12 stycznia) o 12.00 podczas Turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt!
- Będzie to nie lada wydarzenie, bo zapowiedziało się do nas sporo gości, w tym Zygfryd Kuchta! To były zawodnik i trener polskiej reprezentacji narodowej w piłce ręcznej. W latach 1967 - 1976 zagrał w polskiej kadrze 142 mecze. Jako zawodnik zdobył z reprezentacją Polski brązowy medal olimpijski w Montrealu w 1976 roku, a jako trener brązowy medal na mistrzostwach świata w Dortmundzie w 1982 roku! Obecnie jest wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce – tłumaczy Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.




Jeśli do tego dodamy, że podczas samego turnieju, który rozpocznie się już o 8.40 i potrwa do 18.00, nie zabraknie emocji, to czy trzeba coś więcej?
- Turniej w Łodygowicach kończy pierwszą rundę naszej ligi. Szansę na mistrza półmetka ma aż pięć drużyn! Co istotne rozegrane zostaną aż trzy spotkania pomiędzy drużynami rywalizującymi o palmę pierwszeństwa! – dodaje Sabina Kiełtucka.
Już pierwszy mecz o 8.40 zapowiada się na spory hit, gdzie zagrają LKS Orzeł Łękawica i ŻAPN Żywiec, czyli obecny mistrz Podbeskidzia z wicemistrzem. Kolejny hit planowany jest około 10.00, w którym LKS Orzeł Łękawica zagra z Łodygowicami. Następny mecz na szczycie odbędzie się około 12.40. Wtedy Łodygowice zmierzą się z rewelacją tego sezonu - Żywcem.


Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:


Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Marszałka Województwa Śląskiego

Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego



Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:


Firma Żywiec Zdrój

Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu

Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec

Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu

Piekarnia-Cukiernia Czernichów

Western Chicken – Kurczak w panierce z Żywca



Szczegółowy harmonogram meczów:

ŁODYGOWICE – 12 I 2013 - ul. Okrężna 1

Turniej Ligowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łodygowice Andrzeja Pitery

8.40 - LKS Orzeł Łękawica – ŻAPN Żywiec

9.00 - Łodygowice – Gilowice

9.20 – LKS Orzeł Łękawica – Ślemień

9.40 - ŻAPN Żywiec – Gilowice

10.00 - LKS Orzeł Łękawica – Łodygowice

10.20 - Gilowice – PTG Sokół w Gminie Czernichów

10.40 - Ślemień – Rajcza

11.00 - Gilowice – Żywiec

11.20 - Ślemień - Ujsoły


12.00 - Oficjalne rozpoczęcie Turnieju Ligowego i włączenie zegara EURO 2016 w Polsce!


12.20 - Milówka – Węgierska Górka

12.40 - Łodygowice – Żywiec

13.00 - GimBystra – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

13.20 - Ujsoły – Żywiec

13.40 - Węgierska Górka – Wieprz

14.00 - GimBystra – PTG Sokół w Gminie Czernichów

14.20 - Świnna – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

14.40 - Koszarawa – Rajcza

15.00 - Ujsoły – Węgierska Górka

15.20 - Twardorzeczka – PTG Sokół w Gminie Czernichów

15.40 - Świnna – Żywiec

16.00 - Milówka – Wieprz

16.20 - Twardorzeczka – Koszarawa

16.40 - Węgierska Górka – Rajcza

17.00 - Koszarawa – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

NOWOROCZNIE W ŻYWIECKIM „MECHANIKU”

Na Żywiecczyźnie popularność piłki ręcznej wcale nie maleje, a wprost przeciwnie stale rośnie! Przykładem tego jest chociażby najbliższy I Noworoczny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt, który rozegrany zostanie w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu w czwartek (3 stycznia) o 9.00.




W turnieju początkowo miały zagrać 4 drużyny, ale będzie ich najprawdopodobnie aż 11!

- Zagrają w nim dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Żywiecczyzny. W większości to dziewczęta grające w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Ale ma być wiele dziewczyn, które chcą spróbować gry w ręczną. Dla nich to spora szansa, że zostaną wypatrzone przez trenerów i organizatorów Podbeskidzkiej Ligi. Nie ukrywam, że zainteresowanie tym turniejem jest tak ogromne, że musieliśmy się zgodzić na większą ilość drużyn – podkreśla Sebastian Mojżesz, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Dodajmy, że do rozgrywek zgłosiły się: Gimnazjum nr 1 w Żywcu, Gimnazjum nr 2 w Żywcu, Gimnazjum w Łękawicy, Gimnazjum w Świnnej, Gimnazjum w Twardorzeczce, Gimnazjum w Wieprzu, Zespół Szkół nr 1 w Łodygowicach, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, SMS ŻAPN Żywiec, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu i UKS SMS MTB Żywiec.


LIGA W CZERNICHOWIE - WYNIKI
Nie ma zmiany lidera w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Za to w górnej części tabeli jest coraz tłoczniej!




Tym razem w sobotę (15 grudnia) piłkarki ręczne rozgrywały swój Turniej Ligowy w podżywieckim Czernichowie. Nie obyło się bez emocji, efektownych bramek i bramkarskich popisów. Nie zabrakło również i niespodzianek. Do tych dwóch największych należą przegrane ŻAPN-u Żywiec i Łękawicy. To drużyny, które w tym sezonie miały zdominować ligę. Tymczasem w sezonie 2012/2013 najlepiej spisują się GimBystra i Żywiec.




- Wyraźnie widać, że o mistrza na półmetku walczy pięć drużyn: GimBystra, Żywiec, ŻAPN Żywiec, Łękawica i Łodygowice. Zatem kolejny Turniej Ligowy, który planowany jest 12 stycznia w Łodygowicach, zapowiada się niezwykle ciekawie. Będzie to turniej, który kończy pierwszą rundę naszej ligi – mówi Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Tym, którym wydaje się, że do 12 stycznia jeszcze bardzo daleko i będę tęsknić za piłką ręczną na Żywiecczyźnie, mamy bardzo dobre wieści. Wcześniej, bo już 3 stycznia o 10.30, rozegrany zostanie turniej szkolny w szczypiorniaka w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu!
- W zawodach weźmie udział kilka szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Żywca. Będą to w przeważającej większości dziewczyny z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej – mówi Sebastian Mojżesz, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.




Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:


Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza

Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.



Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:


Firma Żywiec Zdrój

Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu

Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec

Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu

Piekarnia-Cukiernia Czernichów

Western Chicken – Kurczak w panierce z Żywca



Turniej Ligowy w Czernichowie – rozegrany pod honorowym patronatem wójta gminy Czernichów Adama Kosa:



Łękawica – Gilowice 15:0 (6:0) - bramki: Katarzyna Duda 7, Magdalena Jasiewicz 3, Izabela Strzop 2, Kamila Magiera 1, Anna Mrózek 1, Paulina Słonka 1.

ŻAPN Żywiec – Ślemień 11:0 (6:0) – bramki: Klaudia Wróbel 3, Patrycja Zadora 2, Dominika Zawiślan 2, Justyna Duraj 1, Karolina Skoczeń 1, Klaudia Suwaj 1.

Twardorzeczka – Gilowice 12:0 (6:0) - bramki: Kamila Janota 3, Marlena Staszek 3, Monika Sadlik 2, Beata Skupień 2, Aleksandra Stasica 2.

Łękawica – GimBystra 3:4 (0:2) - bramki: Izabela Strzop 3 - Joanna Harat 2, Magdalena Kubańda 1, Katarzyna Paneth 1.

ŻAPN Żywiec – Twardorzeczka 5:6 (2:2) - bramki: Sylwia Libionka 3, Justyna Duraj 1, Klaudia Suwaj 1 – Beata Skupień 2, Marlena Staszek 2, Kamila Janota 1, Aleksandra Stasica 1.

GimBystra – Ślemień 22:1 (14:1) – bramki: Dominika Pach 5, Katarzyna Szewczyk 5, Magdalena Kubańda 4, Joanna Harat 3, Anna Cholewiak 2, Magdalena Korytkowska 2, Martyna Kwaśna 1 - Kamila Tomiczek 1.

Twardorzeczka – Żywiec 6:7 (4:2) – bramki: Marlena Staszek 3, Kamila Janota 1, Monika Sadlik 1, Beata Skupień 1 - Dorota Mikołajek 4, Aleksandra Nowak 2, Aleksandra Zarzecka 1.

Łękawica – Koszarawa 18:1 (11:0) – Anna Mrózek 5, Izabela Strzop 5, Magdalena Jasiewicz 2, Kamila Magiera 2, Kinga Starypan 2, Katarzyna Duda 1, Paulina Słonka 1 - Barbara Chrząszcz 1.

ŻAPN Żywiec – Świnna 11:2 (6:1) - bramki: Klaudia Wróbel 3, Dominika Zawiślan 3, Patrycja Zadora 2, Sylwia Libionka 1, Karolina Skoczeń 1, Klaudia Suwaj 1 - Izabela Barcik 1, Anna Jarmusz 1.

Łękawica – Węgierska Górka 12:4 (5:2) - bramki: Izabela Strzop 4, Katarzyna Duda 3, Magdalena Jasiewicz 2, Anna Mrózek 1, Agnieszka Rodak 1, Kinga Starypan 1 – Bożena Pranschke 2, Iga Bierońska 1, Dominika Urlich 1.

Ślemień – Wieprz 6:7 (3:2) – bramki: Kamila Tomiczek 6 – Martyna Borowińska 3, Karolina Kłusak 2, Klaudia Marek 1, Katarzyna Satława 1.

ŻAPN Żywiec – Koszarawa 7:1 (2:1) – bramki: Wioleta Radecka 2, Dominika Zawiślan 2, Karolina Skoczeń 1, Klaudia Wróbel 1, Patrycja Zadora 1 – Joanna Dziedzina 1.

Twardorzeczka – Świnna 13:0 (6:0) – bramki: Beata Skupień 7, Kamila Janota 3, Monika Sadlik 2, Marlena Staszek 1.

GimBystra – Koszarawa 16:2 (12:0) – Dominika Pach 5, Katarzyna Szewczyk 3, Anna Cholewiak 2, Joanna Harat 2, Magdalena Kubańda 2, Martyna Kwaśna 2 – Joanna Dziedzina 1, Marta Kamińska 1.

Żywiec – Milówka 9:3 (5:0) – bramki: Dorota Mikołajek 6, Aleksandra Nowak 2, Aleksandra Zarzecka 1 - Joanna Misiarz 3.

Łodygowice – Węgierska Górka 8:5 (2:2) – Sara Barcik 4, Dominika Słowiak 2, Klaudia Gruszecka 1, Katarzyna Wisła 1 – Bożena Pranschke 3, Elżbieta Mieszczak 2.

Wieprz – Rajcza 3:12 (2:7) – bramki: Klaudia Kupczak 1, Klaudia Marek 1, Katarzyna Satława 1 – Klaudia Hutyra 6, Karolina Szczotka 3, Marta Stanik 2, Dominika Grzegorzek 1.

Świnna – Milówka 5:7 (1:3) – bramki: Anna Jarmusz 3, Marta Urbaniec 2 - Joanna Misiarz 6, Justyna Szczotka 1.

Łodygowice – Koszarawa 6:0 (3:0) – bramki: Aleksandra Dobija 2, Katarzyna Wisła 2, Aleksandra Jochemczyk 1, Sabina Słowiak 1.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Rajcza 4:10 (3:4) – bramki: Marta Grajcarek 2, Karolina Felbór 1, Klaudia Nowak 1 – Karolina Szczotka 3, Magdalena Misiarz 2, Klaudia Hutyra 1, Natalia Hutyra 1, Marta Stanik 1.

Milówka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 3:8 (0:5) – bramki: Joanna Misiarz 3 – Maja Janusz 3, Anna Beruś 2, Aleksandra Popow 2, Justyna Chełstowska 1.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Wieprz 10:5 (7:3) – bramki: Marta Grajcarek 5, Karolina Felbór 4, Anna Gliwa 1 – Klaudia Kupczak 2, Martyna Borowińska 1, Karolina Kłusak 1, Sylwia Marek 1.

Ujsoły – Rajcza 1:7 (1:4) – bramki: Agnieszka Kręcichwost 1 – Karolina Szczotka 4, Klaudia Hutyra 2, Marta Stanik 1.

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Wieprz 9:3 (5:1) – bramki: Agnieszka Wichary 3, Justyna Chełstowska 2, Maja Janusz 2, Aleksandra Popow 2 - Klaudia Kupczak 2, Karolina Kłusak 1.

Ujsoły – Milówka 3:1 (1:0) – bramki: Ewelina Biber 1, Agnieszka Kręcichwost 1, Kamila Kuś 1 - Justyna Szczotka 1.

Łodygowice – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 9:4 (4:0) - bramki: Sara Barcik 4, Aleksandra Jochemczyk 2, Katarzyna Wisła 2, Dominika Słowiak 1 – Maja Janusz 2, Aleksandra Popow 2.

Ujsoły – PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:7 (3:6) – bramki: Agnieszka Kręcichwost 3, Ewelina Biber 2, Kamila Kuś 1, Gabriela Salachna 1 – Karolina Felbór 3, Marta Grajcarek 3, Kamila Legień 1.




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)

1. GimBystra..............................................14.....24....134-48

2. ŻAPN Żywiec............................................14.....23.....113-40

3. Żywiec....................................................12.....22......94-44

4. Łękawica................................................13.....21.....132-37

5. Łodygowice............................................13.....21.....100-43

6. Twardorzeczka.......................................14.....19.....104-47

7. Rajcza.....................................................13....16......88-58

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...........13.....15......74-57

9. Węgierska Górka....................................12.....12......75-59

10. PTG Sokół w Gminie Czernichów.......13.....11......72-88

11. Ujsoły...................................................13.....10......42-85

12. Wieprz..................................................14.....8......71-100

13. Milówka...............................................14.....8......41-93

14. Ślemień................................................13.....6......19-113

15. Koszarawa............................................13.....4.......16-92

16. Gilowice...............................................12.....0.......8-112

17. Świnna..................................................14....-1.......23-110



KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ



38 - Sara Barcik (Łodygowice) i Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

36 - Magdalena Kubańda (GimBystra) i Joanna Misiarz (Milówka).

35 - Dorota Mikołajek (Żywiec).

33 - Beata Skupień (Twardorzeczka).

32 - Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów).

30 - Dominika Pach (GimBystra) i Izabela Strzop (Łękawica).

28 – Katarzyna Duda (Łękawica).

26 - Klaudia Hutyra (Rajcza).

25 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica).

23 - Karolina Szczotka (Rajcza), Kamila Janota i Marlena Staszek (Twardorzeczka) oraz Iga Bierońska (Węgierska Górka).

22 - Katarzyna Szewczyk (GimBystra).

21 - Anna Mrózek (Łękawica).

20 - Judyta Binda (Wieprz).

17 - Joanna Harat (GimBystra), Marta Stanik (Rajcza) i Aleksandra Nowak (Żywiec).

16 - Katarzyna Marek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Klaudia Kupczak (Wieprz).

15 - Dominika Słowiak (Łodygowice), Agnieszka Kręcichwost (Ujsoły) i Bożena Pranschke (Węgierska Górka).

14 - Maja Janusz (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

13 - Agnieszka Wichary (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała).

12 - Anna Beruś (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Karolina Kłusak (Wieprz).

11 - Klaudia Gruszecka i Katarzyna Wisła (Łodygowice), Anna Jarmusz (Świnna) i Aleksandra Zarzecka (Żywiec).

10 - Kamila Tomiczek (Ślemień), Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka) i Anna Ficoń (ŻAPN Żywiec).

9 - Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Karolina Felbór (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Monika Sadlik (Twardorzeczka), Ewelina Biber (Ujsoły), Martyna Borowińska (Wieprz) i Kinga Marcjasz (Żywiec).

8 - Agnieszka Rodak (Łękawica), Ewelina Mazgaj (Ślemień), Dominika Urlich (Węgierska Górka), Patrycja Zadora i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Angelika Dziedzic (Żywiec).

7 - Katarzyna Bednarz (Twardorzeczka) oraz Justyna Duraj i Klaudia Wróbel (ŻAPN Żywiec).

6 - Anna Cholewiak (GimBystra), Magdalena Pietraszko (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Magdalena Misiarz (Rajcza), Oliwia Mikrut i Aleksandra Popow (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Klaudia Kamińska (ŻAPN Żywiec).

5 - Magdalena Korytkowska i Martyna Kwaśna (GimBystra), Kamila Magiera i Kinga Starypan (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk (Łodygowice), Marta Urbaniec (Świnna) oraz Kamila Kuś i Aneta Majkowska (Ujsoły).

4 - Iwona Marek (GimBystra), Kamila Juraszek (Koszarawa), Justyna Szczotka (Milówka), Kamila Legień (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Justyna Chełstowska i Zuzanna Jureczko (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Aleksandra Stasica (Twardorzeczka), Kinga Motyka (Węgierska Górka), Marzena Jeleśniańska (Wieprz) oraz Karolina Skoczeń i Klaudia Suwaj (ŻAPN Żywiec).

3 - Angelika Górna i Klaudia Socha (Gilowice), Agnieszka Knapik (GimBystra), Barbara Chrząszcz (Koszarawa), Barbara Czernek i Ewelina Nikiel (Łodygowice), Monika Halemska, Agnieszka Harat i Kinga Nawojowska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Zuzanna Wróbel (Świnna), Agnieszka Biber i Karolina Ciapka (Ujsoły), Dominika Juraszek i Eliza Stańco (Węgierska Górka), Katarzyna Satława (Wieprz), Klaudia Marek (ŻAPN Żywiec 0, Wieprz 3), Wioleta Radecka, Klaudia Sapeta i Justyna Sromek (ŻAPN Żywiec) oraz Magdalena Jasiewicz (Żywiec).

2 –Natalia Szymala (GimBystra), Joanna Dziedzina i Marta Kamińska (Koszarawa), Paulina Słonka (Łękawica), Aleksandra Dobija, Sabina Słowiak (Łodygowice), Dominika Cokot i Dominika Grzegorzek (Rajcza), Natalia Hutyra (Ujsoły 0, Rajcza 2), Katarzyna Widuch (Świnna), Beata Kryszyłowicz (Twardorzeczka), Natalia Wolna (Ujsoły) oraz Patrycja Hulbój i Sylwia Marek, (Wieprz).

1 - Dagmara Kastelik i Paulina Kurzyniec (Gilowice), Beata Godula, Weronika Greń, Joanna Kręcichwost i Katarzyna Paneth (GimBystra), Weronika Gancarz, Kinga Kamińska, Dagmara Kimla, Barbara Pająk i Barbara Tlałka (Koszarawa), Martyna Barcik (Łękawica), Katarzyna Loranc (Łodygowice), Patrycja Grygny, Kinga Jurczak i Lidia Wiercigroch (Milówka), Anna Gliwa, Magdalena Itzenthaler, Klaudia Nowak i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Karolina Szczotka II (Ujsoły 1, Rajcza 0), Adrianna Mrowiec (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Izabela Barcik i Diana Rusin (Świnna), Aleksandra Łyszczek i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Martyna Biber, Angelika Łabas i Gabriela Salachna (Ujsoły), Katarzyna Biegun i Agnieszka Trond (Węgierska Górka), Magdalena Misiarz (Wieprz) oraz Wioletta Świergosz i Anna Zarzecka (Żywiec).




MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY





Łękawica – Gilowice 15:0 (6:0)

ŻAPN Żywiec – Ślemień 11:0 (6:0)

Twardorzeczka – Gilowice 12:0 (6:0)

ŻAPN Żywiec – Twardorzeczka 5:6 (2:2)

Twardorzeczka – Żywiec 6:7 (4:2)

Łękawica – Koszarawa 18:1 (11:0)

ŻAPN Żywiec – Świnna 11:2 (6:1)

Łękawica – Węgierska Górka 12:4 (5:2)

Ślemień – Wieprz 6:7 (3:2)

ŻAPN Żywiec – Koszarawa 7:1 (2:1)

Twardorzeczka – Świnna 13:0 (6:0)

Żywiec – Milówka 9:3 (5:0)

Łodygowice – Węgierska Górka 8:5 (2:2)

Wieprz – Rajcza 3:12 (2:7)

Świnna – Milówka 5:7 (1:3)

Łodygowice – Koszarawa 6:0 (3:0)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Rajcza 4:10 (3:4)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Wieprz 10:5 (7:3)

Ujsoły – Rajcza 1:7 (1:4)

Ujsoły – Milówka 3:1 (1:0)

Ujsoły – PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:7 (3:6)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łękawica............................................11...20....126-30

2. ŻAPN Żywiec...................................12....19.....98-36

3. Łodygowice.......................................11...19.....85-27

4. Twardorzeczka..................................12....18.....97-36

5. Żywiec...............................................10....18.....79-38

6. Rajcza................................................11....14.....80-44

7. Węgierska Górka...............................10....12.....70-50

8. PTG Sokół w Gminie Czernichów...12....11.....64-91

9. Ujsoły................................................11...10.....39-64

10. Wieprz.............................................12.....8.....64-81

11. Milówka..........................................12.....8.....37-79

12. Ślemień...........................................11.....6.....18-81

13. Koszarawa.......................................12.....4.....14-76

14. Gilowice..........................................10.....0......7-90

15. Świnna............................................13....-1....21-94







MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ






-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-



TURNIEJ W CZERNICHOWIE - ZAPOWIEDŹ!
Po raz czwarty w sezonie 2012/2013 zagrają szczypiornistki z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Tym razem seria meczów rozegrana zostanie w hali przy szkole w Czernichowie koło Żywca w sobotę (15 grudnia).




Po trzech dotychczasowych turniejach ligowej stawce przewodzi GimBystra, która tylko lepszą różnicą bramkową wyprzedza Żywiec. Jednak mocno po piętach depczą im ŻAPN Żywiec i Łękawica.


- Tegoroczna rywalizacja jest niezwykle zacięta. Niewykluczone, że po turnieju w Czernichowie może dojść do kolejnego sporego zamieszania w czubie tabeli – mówi Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Turniej Ligowy w Czernichowie, który rozgrywany jest pod honorowym patronatem wójta gminy Czernichów Adama Kosa, rozpocznie się o 8.40 i potrwa do około 18.00. Oficjalne otwarcie Turnieju Ligowego planowane jest na 14.00.


- Gwarantujemy, że przez cały dzień będzie sporo emocji i efektownych bramek i dlatego kibice nie powinni odpuścić takiej okazji! – zachęca Sabina Kiełtucka.


Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza

Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:

firma Żywiec Zdrój

Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu

Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec

Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu

Piekarnia-Cukiernia Czernichów

Restauracja Western Chicken – Kurczak w panierce z Żywca





Szczegółowy rozkład meczów w Czernichowie 15 grudnia – ul. Turystyczna 8


Turniej Ligowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Czernichowa Adama Kosa


8.40 - Łękawica – Gilowice

9.00 - ŻAPN Żywiec – Ślemień

9.20 - Twardorzeczka – Gilowice

9.40 - Łękawica – GimBystra

10.00 - ŻAPN Żywiec – Twardorzeczka

10.20 - GimBystra – Ślemień

10.40 - Twardorzeczka – Żywiec

11.00 - Łękawica – Koszarawa

11.20 - ŻAPN Żywiec – Świnna

11.40 - Łękawica – Węgierska Górka

12.00 - Ślemień – Wieprz

12.20 - ŻAPN Żywiec – Koszarawa

12.40 - Twardorzeczka – Świnna

13.00 - GimBystra – Koszarawa

13.20 - Żywiec – Milówka

13.40 – Łodygowice – Węgierska Górka

14.00 - Oficjalne rozpoczęcie Turnieju Ligowego

14.20 - Wieprz – Rajcza

14.40 - Świnna – Milówka

15.00 – Łodygowice – Koszarawa

15.20 - PTG Sokół w Gminie Czernichów – Rajcza

15.40 - Milówka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

16.00 - PTG Sokół w Gminie Czernichów – Wieprz

16.20 - Ujsoły – Rajcza

16.40 – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Wieprz

17.00 - Ujsoły – Milówka

17.20 - Łodygowice – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

17.40 – Ujsoły – PTG Sokół w Gminie Czernichów



SZCZYPIORNISTKI DOPINGOWAŁY POLSKĄ KADRĘ!
W Wilkowicach przez trzy dni grały reprezentacje kobiet do lat 18 z Polski, Danii, Norwegii i Węgier. W ostatnim dniu Polki wspierały dopingiem szczypiornistki z Żywiecczyzny, grające w Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.




Cztery młodzieżowe reprezentacje rywalizowały w IV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Beskidów. Z sześciu meczów aż pięć rozegrano w hali widowiskowo-sportowej w Wilkowicach. Turniej wygrały Dunki. Drugie miejsce zajęły Węgierki, a trzecie Norweżki. Na czwartej pozycji uplasowały się Polki. W ostatnim dniu, w sobotę (1 grudnia) Polską drużynę dopingowała grupa dziewcząt z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej. Po meczu szczypiornistki zawiesiły na szyjach Polek oraz sztabu szkoleniowego swoje ligowe smycze.


- To takie talizmany! Mają one przynieść szczęście polskiej reprezentacji! W czerwcu takie smycze dałyśmy męskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi do przyszłorocznych mistrzostw świata i przyniosły szczęście! - śmieją się Kamila Tomiczek, kapitan drużyny Ślemień i Joanna Dziedzina, która gra w drużynie Koszarawa.


Wyniki IV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Beskidów:


Polska - Dania 23:32 (12:15)

Norwegia - Węgry 26:27 (14:16)

Polska - Norwegia 28:34 (13:14)

Węgry - Dania 25:26 (13:15)

Dania - Norwegia 33:26 (14:15)

Polska - Węgry 22:30 (12:16)


Tabela

1. Dania 3 6 pkt.

2. Węgry 3 4

3. Norwegia 3 2

4. Polska 3 0


REPREZENTACJA POLSKI ZAGRA W WILKOWICACH!
Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 zagra swoje mecze w Wilkowicach!


Mecze rozegrane zostaną w ramach Międzynarodowego Pucharu Śląska w Piłce Ręcznej Kobiet im. Huberta Gorsza





29 listopada - czwartek


15.00 - Polska -Dania - hala Katowice, ul.11 Listopada 16

18.00 - Norwegia - Węgry - hala Wilkowice, ul.Szkolna 8a



30 listopada - piątek


16.00 - Węgry -Dania - hala Wilkowice, ul.Szkolna 8a

18.00 Polska -Norwegia - hala Wilkowice, ul.Szkolna 8a



1 grudnia - sobota


09.00 - Dania - Norwegia - hala Wilkowice, ul.Szkolna 8a

11.00 - Polska-Węgry - hala Wilkowice, ul.Szkolna 8a


TURNIEJ LIGOWY W TWARDORZECZCE - WYNIKI
To był jeden z najdziwniejszych Turniejów Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Obfitował nie tylko w ostrą walkę, ale po turnieju okazało się, że doszło do zmiany lidera i dosłownie „trzęsienia” tabeli!




Przed turniejem wydawało się, że wiele się nie zmieni w czołówce. A jednak! Wystarczyło, że Żywiec wygrał z Łękawicą i już było niezłe zamieszanie. Ostatecznie po Turnieju Ligowym na pierwsze miejsce wskoczyła drużyna GimBystra. Za jej plecami z takim samym dorobkiem punktowym jest Żywiec. Na kolejnych pozycjach plasują się: ŻAPN Żywiec, Łękawica i Łodygowice.
Turniejowe mecze były pełne walki do ostatku sił. Jedna z zawodniczek drużyny z Gilowic po meczu stwierdziła, że w ferworze walki ktoś ugryzł ją w... palec!




Turniej Ligowy w Twardorzeczce rozegrany został pod honorowym patronatem wójta gminy Lipowa Stanisława Caputy.


Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza i Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.



Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu, Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec, Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu i Piekarnia Czernichów.




Wyniki Turnieju Ligowego - Twardorzeczka (10 listopada)



Świnna – Wieprz 4:10 (2:7) - bramki: Anna Jarmusz 2, Katarzyna Widuch 1, Zuzanna Wróbel 1 – Marzena Jeleśniańska 3, Martyna Borowińska 2, Klaudia Kupczak 2, Karolina Kłusak 1, Magdalena Misiarz 1, Katarzyna Satława 1.

Koszarawa – Węgierska Górka 0:8 (0:2) - bramki: Bożena Pranschke 2, Dominika Urlich 2, Iga Bierońska 1, Elżbieta Mieszczak 1, Eliza Stańco 1, Agnieszka Trond 1.

Świnna – Ujsoły 4:4 (3:1) – bramki: Anna Jarmusz 2, Zuzanna Wróbel 2 - Agnieszka Biber 1, Agnieszka Kręcichwost 1, Kamila Kuś 1, Angelika Łabas 1.

Koszarawa – Wieprz 2:7 (1:3) – bramki: Weronika Gancarz 1, Marta Kamińska 1 – Karolina Kłusak 2, Martyna Borowińska 1, Patrycja Hulbój 1, Marzena Jeleśniańska 1, Klaudia Kupczak 1, Sylwia Marek 1.

GimBystra – Świnna 16:2 (10:1) – bramki: Magdalena Kubańda 5, Dominika Pach 4, Agnieszka Knapik 2, Iwona Marek 2, Anna Cholewiak 1, Beata Godula 1, Joanna Harat 1 - Anna Jarmusz 1, Diana Rusin 1.

Ujsoły – Wieprz 6:2 (4:1) – bramki: Agnieszka Kręcichwost 4, Ewelina Biber 2 – Judyta Binda 1, Klaudia Kupczak 1.

Łodygowice – GimBystra 6:12 (4:6) – bramki: Sara Barcik 2, Klaudia Gruszecka 2, Dominika Słowiak 1, Agnieszka Wojtyła 1 – Magdalena Kubańda 5, Joanna Harat 3, Dominika Pach 2, Anna Cholewiak 1, Katarzyna Szewczyk 1.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Węgierska Górka 4:9 (2:1) – bramki: Agnieszka Harat 2, Marta Grajcarek 1, Magdalena Pietraszko 1 - Iga Bierońska 4, Bożena Pranschke 2, Elżbieta Mieszczak 1, Eliza Stańco 1, Dominika Urlich 1.

Ujsoły – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 3:7 (2:3) – bramki: Agnieszka Biber 1, Agnieszka Kręcichwost 1, Kamila Kuś 1 – Agnieszka Wichary 4, Katarzyna Marek 3.

Koszarawa – Żywiec 2:11 (1:4) – bramki: Barbara Chrząszcz 1, Barbara Tlałka 1 - Dorota Mikołajek 6, Aleksandra Nowak 3, Angelika Dziedzic 1, Aleksandra Zarzecka 1.

Łodygowice – Świnna 14:0 (7:0) – bramki: Sara Barcik 8, Klaudia Gruszecka 2, Ewelina Nikiel 2, Katarzyna Loranc 1, Dominika Słowiak 1.

GimBystra – Wieprz 10:4 (6:1) – bramki: Magdalena Kubańda 4, Dominika Pach 2, Katarzyna Szewczyk 2, Joanna Kręcichwost 1, Agnieszka Knapik 1 - Judyta Binda 4.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Żywiec 2:8 (1:5) – bramki: Karolina Felbór 1, Marta Grajcarek 1 – Magdalena Jasiewicz 2, Kinga Marcjasz 2, Angelika Dziedzic 1, Dorota Mikołajek 1, Aleksandra Nowak 1, Aleksandra Zarzecka 1.

Twardorzeczka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 4:4 (2:0) – bramki: Marlena Staszek 3, Kamila Janota 1 – Zuzanna Jureczko 3, Katarzyna Marek 1.

Gilowice – Węgierska Górka 1:13 (1:6) – bramki: Klaudia Socha 1 - Iga Bierońska 9, Dominika Urlich 2, Katarzyna Biegun 1, Bożena Pranschke 1.

ŻAPN Żywiec – Łodygowice 6:3 (2:2) – bramki: Sylwia Libionka 3, Anna Ficoń 2, Justyna Duraj 1 – Sara Barcik 1, Klaudia Gruszecka 1, Ewelina Nikiel 1.

Twardorzeczka – Milówka 11:2 (8:0) – bramki: Kamila Janota 3, Beata Skupień 3, Monika Sadlik 2, Katarzyna Bednarz 1, Aleksandra Stasica 1, Marlena Staszek 1 - Joanna Misiarz 1, Justyna Szczotka 1.

Łodygowice – Ślemień 16:0 (8:0) – bramki: Dominika Słowiak 9, Klaudia Gruszecka 4, Agnieszka Wojtyła 2, Sabina Słowiak 1.

GimBystra – Gilowice 10:1 (7:0) – bramki: Magdalena Korytkowska 3, Iwona Marek 2, Dominika Pach 2, Magdalena Kubańda 1, Martyna Kwaśna 1, Katarzyna Szewczyk 1 - Klaudia Socha 1.

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Rajcza 5:6 (1:1) – bramki: Katarzyna Marek 3, Agnieszka Wichary 2 – Klaudia Hutyra 3, Magdalena Misiarz 1, Marta Stanik 1, Karolina Szczotka 1.

ŻAPN Żywiec – PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (7:2) – bramki: Sylwia Libionka 4, Anna Ficoń 4, Justyna Duraj 3, Klaudia Sapeta 1, Karolina Skoczeń 1 - Marta Grajcarek 1, Agnieszka Harat 1, Kamila Legień 1.

Łękawica – Żywiec 7:8 (3:4) – bramki: Izabela Strzop 4, Magdalena Jasiewicz 3 - Dorota Mikołajek 4, Kinga Marcjasz 1, Aleksandra Nowak 1.

Ślemień – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 0:10 (0:3) – bramki: Agnieszka Wichary 4, Anna Beruś 3, Katarzyna Marek 2, Zuzanna Jureczko 1.

Gilowice – Milówka 0:5 (0:2) – bramki: Joanna Misiarz 5.

Łękawica – Twardorzeczka 8:3 (5:2) – bramki: Katarzyna Duda 2, Agnieszka Rodak 2, Izabela Strzop 2, Magdalena Jasiewicz 1, Kinga Starypan 1 – Beata Skupień 2, Kamila Janota 1.

Ślemień – Żywiec 0:12 (0:5) – bramki: Dorota Mikołajek 5, Aleksandra Nowak 3, Aleksandra Zarzecka 3, Angelika Dziedzic 1.

ŻAPN Żywiec - Milówka 9:0 (6:0) – bramki: Sylwia Libionka 6, Anna Ficoń 2, Justyna Duraj 1.

Gilowice – Rajcza 0:14 (0:10) – bramki: Marta Stanik 4, Karolina Szczotka 3, Klaudia Hutyra 2, Magdalena Misiarz 1, Dominika Cokot 1, Dominika Grzegorzek 1, Natalia Hutyra 1.

Ślemień – Milówka 1:7 (0:2) – bramki: Kamila Tomiczek 1 – Joanna Misiarz 4, Kinga Jurczak 1, Justyna Szczotka 1, Lidia Wiercigroch 1.

Łękawica – Rajcza 10:3 (5:1) – bramki: Katarzyna Duda 3, Izabela Strzop 3, Agnieszka Rodak 2, Magdalena Jasiewicz 1, Anna Mrózek 1 – Karolina Szczotka 2, Magdalena Misiarz 1.




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)

1. GimBystra..................................11.....18.....92-42

2. Żywiec.......................................10.....18......78-35

3. ŻAPN Żywiec................................10.....17.....79-31

4. Łękawica....................................9.....15.....84-28

5. Łodygowice................................10.....15.....77-34

6. Twardorzeczka............................10.....13.....66-36

7. Węgierska Górka.........................10.....12......66-39

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała....10.....11......58-37

9. Rajcza......................................10....10......59-50

10. PTG Sokół w Gminie Czernichów...10.....8......51-66

11. Ujsoły.......................................10.....7......31-70

12. Wieprz......................................10.....6......53-63

13. Milówka.....................................10.....6......29-66

14. Ślemień....................................10.....6......12-73

15. Koszarawa.................................9.....4.......12-45

16. Gilowice.....................................10.....0.......8-85

17. Świnna......................................11....-1.......16-79


Uwaga! Nierozegrany mecz z 15 września: Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała - Komisja Regulaminowa w dniu 11 listopada - ustala wynik: Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 7:0 - 2 pkt. dla Żywca, i -1 pkt. dla Stowarzyszenia 16 Bielsko-Biała.


KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ



34 - Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

30 - Sara Barcik (Łodygowice).

29 - Magdalena Kubańda (GimBystra).

25 - Dorota Mikołajek (Żywiec).

24 - Joanna Misiarz (Milówka).

22 - Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów) i Iga Bierońska (Węgierska Górka).

21 - Beata Skupień (Twardorzeczka).

20 - Dominika Pach (GimBystra) i Judyta Binda (Wieprz).

18 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica).

17 - Katarzyna Duda (Łękawica) i Klaudia Hutyra (Rajcza).

16 - Izabela Strzop (Łękawica) i Katarzyna Marek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała).

15 - Kamila Janota (Twardorzeczka).

14 - Katarzyna Szewczyk (GimBystra), Anna Mrózek (Łękawica), Marlena Staszek (Twardorzeczka) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

13 - Marta Stanik i Karolina Szczotka (Rajcza) oraz Aleksandra Nowak (Żywiec).

12 - Dominika Słowiak (Łodygowice).

11 - Klaudia Kupczak (Wieprz).

10 - Joanna Harat (GimBystra), Klaudia Gruszecka (Łodygowice), Anna Beruś i Agnieszka Wichary (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Agnieszka Kręcichwost (Ujsoły), Bożena Pranschke (Węgierska Górka) i Anna Ficoń (ŻAPN Żywiec).

9 - Agnieszka Wojtyła (Łodygowice) oraz Kinga Marcjasz i Aleksandra Zarzecka (Żywiec).

8 - Ewelina Mazgaj (Ślemień), Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka), Karolina Kłusak (Wieprz) i Angelika Dziedzic (Żywiec).

7 - Agnieszka Rodak (Łękawica), Maja Janusz (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Anna Jarmusz (Świnna), Katarzyna Bednarz (Twardorzeczka) i Dominika Urlich (Węgierska Górka).

6 - Katarzyna Wisła (Łodygowice), Magdalena Pietraszko (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Oliwia Mikrut (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Ewelina Biber (Ujsoły) i Klaudia Kamińska (ŻAPN Żywiec).

5 - Aneta Majkowska (Ujsoły), Martyna Borowińska (Wieprz) i Justyna Duraj (ŻAPN Żywiec).

4 – Iwona Marek (GimBystra), Kamila Juraszek (Koszarawa), Magdalena Misiarz (Rajcza), Zuzanna Jureczko (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Monika Sadlik (Twardorzeczka), Kinga Motyka (Węgierska Górka) i Marzena Jeleśniańska (Wieprz).

3 - Angelika Górna i Klaudia Socha (Gilowice), Agnieszka Knapik i Magdalena Korytkowska (GimBystra), Barbara Czernek i Ewelina Nikiel (Łodygowice), Monika Halemska, Agnieszka Harat, Kamila Legień i Kinga Nawojowska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Kamila Tomiczek (Ślemień), Marta Urbaniec i Zuzanna Wróbel (Świnna), Agnieszka Biber, Kamila Kuś i Karolina Ciapka (Ujsoły), Dominika Juraszek i Eliza Stańco (Węgierska Górka), Klaudia Sapeta, Justyna Sromek i Patrycja Zadora (ŻAPN Żywiec) oraz Magdalena Jasiewicz (Żywiec).

2 – Anna Cholewiak, Martyna Kwaśna i Natalia Szymala (GimBystra), Barbara Chrząszcz (Koszarawa), Kamila Magiera i Kinga Starypan (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk (Łodygowice), Justyna Szczotka (Milówka), Dominika Cokot (Rajcza), Katarzyna Widuch (Świnna), Beata Kryszyłowicz (Twardorzeczka), Natalia Wolna (Ujsoły) i Patrycja Hulbój (Wieprz).

1 - Dagmara Kastelik i Paulina Kurzyniec (Gilowice), Beata Godula, Weronika Greń i Joanna Kręcichwost (GimBystra), Weronika Gancarz, Kinga Kamińska, Marta Kamińska, Dagmara Kimla, Barbara Pająk i Barbara Tlałka (Koszarawa), Martyna Barcik (Łękawica), Katarzyna Loranc i Sabina Słowiak (Łodygowice), Patrycja Grygny, Kinga Jurczak i Lidia Wiercigroch (Milówka), Karolina Felbór, Magdalena Itzenthaler i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Dominika Grzegorzek (Rajcza), Karolina Szczotka II (Ujsoły 1, Rajcza 0), Natalia Hutyra (Ujsoły 0, Rajcza 1), Justyna Chełstowska i Adrianna Mrowiec (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Diana Rusin (Świnna), Aleksandra Łyszczek, Aleksandra Stasica i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Martyna Biber i Angelika Łabas (Ujsoły), Katarzyna Biegun i Agnieszka Trond (Węgierska Górka), Sylwia Marek, Magdalena Misiarz i Katarzyna Satława (Wieprz), Klaudia Marek (ŻAPN Żywiec 0, Wieprz 1), Wioleta Radecka, Karolina Skoczeń, Klaudia Suwaj i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Wioletta Świergosz i Anna Zarzecka (Żywiec).



MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY




Świnna – Wieprz 4:10 (2:7)

Koszarawa – Węgierska Górka 0:8 (0:2)

Świnna – Ujsoły 4:4 (3:1)

Koszarawa – Wieprz 2:7 (1:3)

Ujsoły – Wieprz 6:2 (4:1)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Węgierska Górka 4:9 (2:1)

Koszarawa – Żywiec 2:11 (1:4)

Łodygowice – Świnna 14:0 (7:0)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Żywiec 2:8 (1:5)

Gilowice – Węgierska Górka 1:13 (1:6)

ŻAPN Żywiec – Łodygowice 6:3 (2:2)

Twardorzeczka – Milówka 11:2 (8:0)

Łodygowice – Ślemień 16:0 (8:0)

ŻAPN Żywiec – PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (7:2)

Łękawica – Żywiec 7:8 (3:4)

Gilowice – Milówka 0:5 (0:2)

Łękawica – Twardorzeczka 8:3 (5:2)

Ślemień – Żywiec 0:12 (0:5)

ŻAPN Żywiec - Milówka 9:0 (6:0)

Gilowice – Rajcza 0:14 (0:10)

Ślemień – Milówka 1:7 (0:2)

Łękawica – Rajcza 10:3 (5:1)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łodygowice........................................9....15.....71-22

2. Łękawica............................................8....14.....81-25

3. Żywiec................................................8....14.....63-29

4. ŻAPN Żywiec....................................8....13.....64-27

5. Twardorzeczka...................................8....12.....60-24

6. Węgierska Górka................................8....12.....61-30

7. Rajcza.................................................8.....8.....51-36

8. PTG Sokół w Gminie Czernichów.....9.....8.....43-69

9. Ujsoły.................................................8.....7.....28-49

10. Wieprz..............................................9.....6.....49-53

11. Milówka...........................................9.....6.....26-62

12. Ślemień............................................9.....6.....12-63

13. Koszarawa........................................9.....4.....12-45

14. Gilowice...........................................8.....0......7-63

15. Świnna............................................10....-1....14-63




MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ





-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-

TURNIEJ W TWARDORZECZCE - ZAPOWIEDŹ
Trzeci już Turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt rozegrany zostanie w sobotę (10 listopada) w podżywieckiej Twardorzeczce.




Liderem po dwóch turniejach jest Łękawica, która tylko lepszą różnicą bramek wyprzedza ŻAPN Żywiec i Łodygowice. Ale po piętach depczą im Twardorzeczka i GimBystra, które mają jedynie o punkt mniej. Zatem w Twardorzeczce zapowiada się sporo emocji i zapewne kilka niespodzianek.


Dodajmy, że rozgrywki rozpoczną się o 8.40, a potrwają do około 18.40. Turniej Ligowy w Twardorzeczce rozegrany zostanie pod honorowym patronatem wójta gminy Lipowa Stanisława Caputy.


Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza i Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu, Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec i Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu.


Szczegółowy rozkład meczów w Twardorzeczce - 10 listopada:


8.40 - Świnna – Wieprz

9.00 - Koszarawa – Węgierska Górka

9.20 - Świnna – Ujsoły

9.40 - Koszarawa – Wieprz

10.00 - GimBystra – Świnna

10.20 – Ujsoły – Wieprz

10.40 - Łodygowice – GimBystra

11.00 - PTG Sokół w Gminie Czernichów – Węgierska Górka

11.20 - Ujsoły – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

11.40 - Koszarawa – Żywiec

12.00 - Łodygowice – Świnna

12.20 - GimBystra – Wieprz

12.40 - PTG Sokół w Gminie Czernichów – Żywiec

13.00 – Twardorzeczka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

13.20 - Gilowice – Węgierska Górka

13.40 - ŻAPN Żywiec – Łodygowice

14.00 - Twardorzeczka – Milówka

14.20 - Łodygowice – Ślemień

14.40 - GimBystra – Gilowice

15.00 - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Rajcza

15.20 - ŻAPN Żywiec – PTG Sokół w Gminie Czernichów

15.40 – Łękawica – Żywiec

16.00 - Ślemień – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

16.20 - Gilowice – Milówka

16.40 - Łękawica – Twardorzeczka

17.00 - Ślemień – Żywiec

17.20 – ŻAPN Żywiec - Milówka

17.40 - Gilowice – Rajcza

18.00 - Ślemień – Milówka

18.20 - Łękawica – Rajcza


TURNIEJ LIGOWY W MILÓWCE - WYNIKI

Emocje i wiele niespodzianek - tak wyglądał drugi Turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w sezonie 2012/2013, który rozegrany został w Milówce w sobotę (13 października).




Największymi niespodziankami były porażka ŻAPN Żywiec z Żywcem i remis z Rajczą. Z wpadki konkurenta nie skorzystała całkowicie Łękawica, która jeden mecz zremisowała. Z kolei Łodygowice remisując z Rajczą zaprzepaściły szansę, aby stać się samodzielnym liderem. Po meczach w Milówce liderem pozostała Łękawica, która ma tyle samo punktów co ŻAPN Żywiec i Łodygowice. Punkt mniej mają ekipy GimBystra i Twardorzeczka.




Dodajmy, że podczas turnieju nie zabrakło wielu gości, w tym sporej rzeszy samorządowców, w tym wójt gminy Milówka Robert Piętka, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Marszałek, członek Zarządu Powiatu Żywieckiego Tadeusz Pytel, sołtys Milówki Jan Kąkol. Piłkarki odwiedzili również Alfred Wrzeski (prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach), Szczepan Moczygemba (z komisji rewizyjnej Związku Piłki Ręcznej w Polsce) i Marcin Zubek (pełnomocnik zarządu Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach), którzy przywieźli dla szczypiornistek upominki.


Turniej Ligowy w Milówce rozegrany został pod honorowym patronatem wójta gminy Milówka Roberta Piętki.
Z kolei honorowy patronat na rozgrywkami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawują: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz i Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu, Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec i Ośrodek Szkolenia Motorowego Mirosław Lańczyk w Żywcu.



PODBESKIDZKA LIGA AMATORSKA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2012/2013


Łodygowice – Rajcza 4:4 (2:2) - bramki: Sara Barcik 1, Barbara Czernek 1, Dominika Słowiak 1, Katarzyna Wisła 1 - Klaudia Hutyra 2, Karolina Szczotka 2.

ŻAPN Żywiec – Ujsoły 8:0 (3:0) - bramki: Sylwia Libionka 3, Klaudia Kamińska 2, Patrycja Puchacz 1, Wioleta Radecka 1, Justyna Sromek 1.

Łodygowice – Milówka 3:1 (3:0) - bramki: Sara Barcik 1, Katarzyna Wisła 1, Agnieszka Wojtyła 1 - Joanna Misiarz 1.

ŻAPN Żywiec – GimBystra 7:2 (3:0) - bramki: Sylwia Libionka 3, Patrycja Puchacz 2, Anna Ficoń 1, Justyna Sromek 1 - Magdalena Kubańda 1, Katarzyna Szewczyk 1.

Żywiec – Rajcza 8:4 (4:0) - bramki: Dorota Mikołajek 5, Kinga Marcjasz 2, Aleksandra Zarzecka 1 - Klaudia Hutyra 3, Marta Stanik 1.

Łodygowice – Ujsoły 10:3 (5:2) - bramki: Sara Barcik 7, Katarzyna Wisła 2, Barbara Czernek 1 - Ewelina Biber 1, Kamila Kuś 1, Aneta Majkowska 1.

ŻAPN Żywiec – Żywiec 3:6 (1:3) - bramki: Sylwia Libionka 2, Klaudia Kamińska 1 - Kinga Marcjasz 2, Dorota Mikołajek 2, Magdalena Jasiewicz 1, Aleksandra Zarzecka 1.

GimBystra – Milówka 4:3 (0:2) - bramki: Magdalena Kubańda 2, Joanna Harat 1, Katarzyna Szewczyk 1 - Joanna Misiarz 3.

Twardorzeczka – Ujsoły 14:1 (5:0) - bramki: Beata Skupień 5, Katarzyna Bednarz 3, Kamila Janota 3, Aleksandra Łyszczek 1, Monika Sadlik 1, Marlena Staszek 1 - Natalia Wolna 1.

GimBystra – Żywiec 6:8 (4:4) - Magdalena Kubańda 3, Joanna Harat 1, Dominika Pach 1, Katarzyna Szewczyk 1 - Angelika Dziedzic 3, Kinga Marcjasz 2, Dorota Mikołajek 2, Aleksandra Zarzecka 1.

ŻAPN Żywiec – Rajcza 6:6 (3:3) - bramki: Sylwia Libionka 3, Patrycja Puchacz 2, Anna Ficoń 1 - Karolina Szczotka 3, Klaudia Hutyra 2, Marta Stanik 1.

Świnna – Rajcza 0:7 - walkower.

Koszarawa – Milówka 0:2 (0:0) - bramki: Joanna Misiarz 2.

Świnna – Węgierska Górka 0:7 - walkower.

Twardorzeczka – Wieprz 5:2 (2:1) - bramki: Kamila Janota 2, Monika Sadlik 1, Beata Skupień 1, Marlena Staszek 1 - Judyta Binda 1, Karolina Kłusak 1.

Łękawica – Stowarzyszenie 16 Bielsko – Biała 3:3 (1:0) - bramki: Magdalena Jasiewicz 1, Kamila Magiera 1, Anna Mrózek 1 - Anna Beruś 1, Katarzyna Marek 1, Oliwia Mikrut 1.

Twardorzeczka – Węgierska Górka 10:3 (4:2) - bramki: Marlena Staszek 4, Beata Skupień 3, Kamila Janota 2, Katarzyna Bednarz 1 - Dominika Juraszek 2, Kinga Motyka 1.

Gilowice – Stowarzyszenie 16 Bielsko – Biała 0:12 (0:5) - bramki: Maja Janusz 3, Katarzyna Marek 3, Oliwia Mikrut 3, Anna Beruś 2, Adrianna Mrowiec 1.

GimBystra – Węgierska Górka 5:3 (0:2) - bramki: Katarzyna Szewczyk 2, Joanna Harat 1, Magdalena Kubańda 1, Natalia Szymala 1 - Kinga Motyka 3.

Świnna – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 - walkower.

Koszarawa – Gilowice 2:0 (2:0) - bramki: Kinga Kamińska 1, Dagmara Kimla 1.

Łękawica – Świnna 7:0 - walkower.

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Stowarzyszenie 16 Bielsko – Biała 1:8 (0:2) - bramki: Marta Grajcarek 1 - Anna Beruś 3, Katarzyna Marek 3, Maja Janusz 1, Oliwa Mikrut 1.

Twardorzeczka – Ślemień 7:0 (3:0) - bramki: Katarzyna Bednarz 2, Beata Skupień 2, Marlena Staszek 2, Kamila Janota 1.

Łękawica – Wieprz 8:4 (3:0) - bramki: Anna Mrózek 3, Agnieszka Rodak 3, Magdalena Jasiewicz 2 - Klaudia Kupczak 2, Judyta Binda 1, Karolina Kłusak 1.

Ślemień – Węgierska Górka 1:8 (1:3) - bramki: Ewelina Mazgaj 1 - Iga Bierońska 5, Dominika Urlich 2, Dominika Juraszek 1.

Koszarawa – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 (0:5) - bramki: Marta Grajcarek 4, Magdalena Pietraszko 2, Kinga Nawojowska 1.

Gilowice – Wieprz 3:14 (1:9) - bramki: Angelika Górna 2, Paulina Kurzyniec 1 - Judyta Binda 6, Karolina Kłusak 3, Klaudia Kupczak 3, Martyna Borowińska 1, Klaudia Marek 1.

Ślemień – PTG Sokół w Gminie Czernichów 3:13 (1:7) - bramki: Ewelina Mazgaj 3 - Marta Grajcarek 5, Magdalena Pietraszko 3, Kamila Legień 2, Kinga Nawojowska 2, Agnieszka Harat 1.


Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)

1. Łękawica....................................6.....11.....59-14

2. ŻAPN Żywiec................................7.....11.....51-25

3. Łodygowice.................................6.....11.....38-16

4. Twardorzeczka............................7.....10.....48-22

5. GimBystra..................................7.....10.....44-29

6. Żywiec.......................................5.....8......32-24

7. PTG Sokół w Gminie Czernichów....6.....8......42-36

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała....5.....7......32-17

9. Węgierska Górka.........................7.....6......36-34

10. Rajcza......................................7.....6......36-35

11. Ślemień....................................6.....6......11-28

12. Koszarawa.................................6.....4.......8-19

13. Ujsoły.......................................7.....4......22-53

14. Wieprz......................................6.....2......30-41

15. Milówka.....................................6.....2......15-45

16. Gilowice.....................................6.....0.......6-43

17. Świnna......................................7....-2.......6-35


KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ



21 - Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

19 - Sara Barcik (Łodygowice) i Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów).

16 - Beata Skupień (Twardorzeczka).

15 - Judyta Binda (Wieprz).

14 - Magdalena Kubańda (GimBystra), Joanna Misiarz (Milówka) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

13 - Magdalena Jasiewicz i Anna Mrózek (Łękawica).

12 - Katarzyna Duda (Łękawica) i Klaudia Hutyra (Rajcza).

10 - Dominika Pach i Katarzyna Szewczyk (GimBystra) oraz Kamila Janota i Marlena Staszek (Twardorzeczka).

9 – Dorota Mikołajek (Żywiec).

8 - Marta Stanik (Rajcza), Ewelina Mazgaj (Ślemień) i Iga Bierońska (Węgierska Górka).

7 - Izabella Strzop (Łękawica), Karolina Szczotka (Rajcza), Anna Beruś, Maja Janusz i Katarzyna Marek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała) i Klaudia Kupczak (Wieprz).

6 – Joanna Harat (GimBystra), Katarzyna Wisła i Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Oliwia Mikrut (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Katarzyna Bednarz (Twardorzeczka), Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka), Klaudia Kamińska (ŻAPN Żywiec) i Kinga Marcjasz (Żywiec).

5 – Magdalena Pietraszko (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Aneta Majkowska (Ujsoły), Bożena Pranschke (Węgierska Górka), Karolina Kłusak (Wieprz) oraz Angelika Dziedzic i Aleksandra Nowak (Żywiec).

4 – Kamila Juraszek (Koszarawa), Agnieszka Kręcichwost i Ewelina Biber (Ujsoły), Kinga Motyka (Węgierska Górka) i Aleksandra Zarzecka (Żywiec).

3 – Angelika Górna (Gilowice), Agnieszka Rodak (Łękawica), Barbara Czernek (Łodygowice), Monika Halemska i Kinga Nawojowska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Marta Urbaniec (Świnna), Karolina Ciapka (Ujsoły), Dominika Juraszek (Węgierska Górka) oraz Justyna Sromek i Patrycja Zadora (ŻAPN Żywiec).

2 – Natalia Szymala (GimBystra), Kamila Magiera (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk (Łodygowice), Kamila Legień (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kamila Tomiczek (Ślemień), Anna Jarmusz (Świnna), Beata Kryszyłowicz i Monika Sadlik (Twardorzeczka), Natalia Wolna (Ujsoły), Dominika Urlich (Węgierska Górka), Martyna Borowińska (Wieprz) oraz Anna Ficoń i Klaudia Sapeta (ŻAPN Żywiec).

1 – Dagmara Kastelik, Paulina Kurzyniec i Klaudia Socha (Gilowice), Weronika Greń i Martyna Kwaśna (GimBystra), Barbara Chrząszcz, Kinga Kamińska, Dagmara Kimla i Barbara Pająk (Koszarawa), Martyna Barcik i Kinga Starypan (Łękawica), Klaudia Gruszecka i Dominika Słowiak (Łodygowice), Patrycja Grygny (Milówka), Magdalena Itzenthaler, Agnieszka Harat i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Dominika Cokot i Magdalena Misiarz (Rajcza), Justyna Chełstowska i Adrianna Mrowiec (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Katarzyna Widuch (Świnna), Aleksandra Łyszczek i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Agnieszka Biber, Martyna Biber, Kamila Kuś i Karolina Szczotka (Ujsoły), Eliza Stańco (Węgierska Górka), Patrycja Hulbój (Wieprz), Klaudia Marek (ŻAPN Żywiec 0, Wieprz 1), Wioleta Radecka, Klaudia Suwaj i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Magdalena Jasiewicz, Wioletta Świergosz i Anna Zarzecka (Żywiec).




MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY



Łodygowice – Rajcza 4:4 (2:2)

ŻAPN Żywiec – Ujsoły 8:0 (3:0)

Łodygowice – Milówka 3:1 (3:0)

Żywiec – Rajcza 8:4 (4:0)

Łodygowice – Ujsoły 10:3 (5:2)

ŻAPN Żywiec – Żywiec 3:6 (1:3)

Twardorzeczka – Ujsoły 14:1 (5:0)

ŻAPN Żywiec – Rajcza 6:6 (3:3)

Świnna – Rajcza 0:7 - walkower.

Koszarawa – Milówka 0:2 (0:0)

Świnna – Węgierska Górka 0:7 - walkower.

Twardorzeczka – Wieprz 5:2 (2:1)

Twardorzeczka – Węgierska Górka 10:3 (4:2)

Świnna – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 - walkower.

Koszarawa – Gilowice 2:0 (2:0)

Łękawica – Świnna 7:0 - walkower.

Twardorzeczka – Ślemień 7:0 (3:0)

Łękawica – Wieprz 8:4 (3:0)

Ślemień – Węgierska Górka 1:8 (1:3)

Koszarawa – PTG Sokół w Gminie Czernichów 0:7 (0:5)

Gilowice – Wieprz 3:14 (1:9)

Ślemień – PTG Sokół w Gminie Czernichów 3:13 (1:7)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łodygowice..................................6....11.....38-16

2. Łękawica.....................................5....10.....56-11

3. Twardorzeczka.............................6....10.....46-14

4. PTG Sokół w Gminie Czernichów.....6.....8.....34-39

5. ŻAPN Żywiec................................5.....7.....36-21

6. Rajcza........................................6.....6.....34-26

7. Węgierska Górka.........................5.....6.....31-25

8. Żywiec........................................4.....6.....24-18

9. Ślemień......................................6.....6.....11-28

10. Koszarawa.................................6.....4......8-19

11. Ujsoły.......................................6.....4.....18-43

12. Wieprz......................................6.....2.....30-41

13. Milówka.....................................5.....2.....12-41

14. Gilowice.....................................5.....0......6-31

15. Świnna......................................7....-2......6-35




MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ




-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-

TURNIEJ W MILÓWCE - ZAPOWIEDŹ


Coraz bardziej rozpędza się Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. W sobotę (13 października) w Milówce rozegrany zostanie drugi turniej ligowy w sezonie 2012/2013!




W nowym sezonie, który ruszył we wrześniu, gra aż siedemnaście drużyn. Po pierwszym turnieju ligowym liderem jest Łękawica z dorobkiem sześciu punktów, która tylko lepszą różnicą bramek wyprzedza drużyny: GimBystra, ŻAPN Żywiec, Łodygowice i Ślemień. Teraz w sobotę (13 października) rozegrane zostaną kolejne mecze.


Początek już o 8.40, a turniej, rozgrywany pod honorowym patronatem wójta gminy Milówka Roberta Piętki, potrwa aż do około 18.30.


Zaproszenie


Zaproszenie Wójta Roberta Piętki do Milówki



Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza i Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu oraz Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec.




Szczegółowy rozkład meczów w Milówce - 13 października:



8.40 - Łodygowice – Rajcza

9.00 - ŻAPN Żywiec – Ujsoły

9.20 - Łodygowice – Milówka

9.40 – ŻAPN Żywiec - GimBystra

10.00 - Żywiec – Rajcza

10.20 - Łodygowice – Ujsoły

10.40 - ŻAPN Żywiec - Żywiec

11.00 - GimBystra – Milówka

11.20 - Twardorzeczka – Ujsoły

11.40 - ŻAPN Żywiec – Rajcza

12.00 - GimBystra – Żywiec

12.20 - Świnna – Rajcza

12.40 - Koszarawa – Milówka

13.00 - Świnna – Węgierska Górka

13.20 - Twardorzeczka – Wieprz

13.40 - Łękawica – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

14.00 - Twardorzeczka – Węgierska Górka

14.20 - Gilowice – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

14.40 - GimBystra – Węgierska Górka

15.00 – Świnna – PTG Sokół w Gminie Czernichów

15.20 - Koszarawa – Gilowice

15.40 - Łękawica – Świnna

16.00 - PTG Sokół w Gminie Czernichów – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

16.20 - Twardorzeczka – Ślemień

16.40 - Łękawica – Wieprz

17.00 – Ślemień – Węgierska Górka

17.20 - Koszarawa - PTG Sokół w Gminie Czernichów

17.40 - Gilowice – Wieprz

18.00 - Ślemień – PTG Sokół w Gminie Czernichów

TURNIEJ LIGOWY W ŁĘKAWICY - WYNIKI


Aż siedemnaście drużyn po raz trzeci rozpoczęło rozgrywki w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Inauguracja Ligi odbyła się 15 września w podżywieckiej Łękawicy.




Rozpoczęcie Ligi odbyło się z wielką pompą! Wystąpiły zespoły taneczne z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu oraz kapela góralska Górolicki. Ta ostatnia zagrała specjalnie dla Marka Góralczyka, sekretarza generalnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Inaugurację Ligi uświetnił mecz kadry Ligi Podbeskidzia z UKS Start Pietrowice Wielkie, drużyną grającą w Lidze Śląskiej. Podbeskidzkie szczypiornistki przegrały 20:35 (5:18).




Turniej Ligowy w Łękawicy rozegrany został pod honorowym patronatem wójta gminy Łękawica Stanisława Baczyńskiego. Z kolei honorowy patronat na rozgrywkami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawują: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz i Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: firma Żywiec Zdrój, Kawiarnia-Restauracja DeKaffe Wiedeńska w Żywcu, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej (SMS ŻAPN) w Żywcu oraz Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec.




PODBESKIDZKA LIGA AMATORSKA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2012/2013



Koszarawa - Świnna 4:2 (3:1) - bramki: Kamila Juraszek 3, Barbara Chrząszcz 1 - Marta Urbaniec 1, Katarzyna Widuch 1.


Ślemień - Gilowice 4:0 (2:0) - bramki: Ewelina Mazgaj 2, Karolina Gibas 1, Kamila Tomiczek 1.


Koszarawa - Ujsoły 2:6 (0:2) - bramki: Kamila Juraszek 1, Barbara Pająk 1 - Agnieszka Kręcichwost 2, Agnieszka Biber 1, Martyna Biber 1, Karolina Ciapka 1, Natalia Wolna 1.


Ślemień - Świnna 1:0 (0:0) - bramka: Kamila Tomiczek 1.


Gilowice - Ujsoły 1:7 (1:3) - bramki: Klaudia Socha 1 - Aneta Majkowska 4, Ewelina Biber 3.


Koszarawa - Ślemień 0:2 (0:2) - bramki: Ewelina Mazgaj 2.


Świnna - Gilowice 4:2 (3:1) - bramki: Anna Jarmusz 2, Marta Urbaniec 2 - Angelika Górna 1, Dagmara Kastelik 1.


Łękawica - Ujsoły 8:1 (7:1) - bramki: Katarzyna Duda 2, Magdalena Jasiewicz 2, Anna Mrózek 2, Martyna Barcik 1, Izabella Strzop 1 - Karolina Ciapka 1.


Łodygowice - Twardorzeczka 4:3 (2:1) - bramki: Sara Barcik 3, Agnieszka Wojtyła 1 - Beata Skupień 2, Patrycja Wiatr 1.


GimBystra - Ujsoły 10:4 (8:1) - bramki: Katarzyna Szewczyk 4, Dominika Pach 2, Weronika Greń 1, Joanna Harat 1, Martyna Kwaśna 1, Natalia Szymala 1 - Agnieszka Kręcichwost 2, Karolina Ciapka 1, Karolina Szczotka 1.


Łękawica - PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (2:2) - bramki: Magdalena Jasiewicz 6, Katarzyna Duda 3, Anna Mrózek 2, Izabella Strzop 2 - Marta Grajcarek 3.


Twardorzeczka - GimBystra 2:8 (1:3) - bramki: Beata Kryszyłowicz 1, Beata Skupień 1 - Dominika Pach 4, Magdalena Kubańda 2, Joanna Harat 1, Katarzyna Szewczyk 1.


Łodygowice - PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:2 (6:1) - bramki: Agnieszka Wojtyła 3, Sara Barcik 2, Barbara Czernek 1, Aleksandra Jochemczyk 1 - Marta Grajcarek 1, Monika Halemska 1.


ŻAPN Żywiec - Węgierska Górka 9:6 (4:2) - bramki: Patrycja Puchacz 4, Sylwia Libionka 2, Klaudia Kamińska 2, Justyna Sromek 1 - Elżbieta Mieszczak 3, Bożena Pranschke 3.


Twardorzeczka - Rajcza 7:4 (4:1) - bramki: Kamila Janota 2, Beata Skupień 2, Marlena Staszek 2, Beata Kryszyłowicz 1 - Marta Stanik 2, Klaudia Hutyra 1, Magdalena Misiarz 1.


Łodygowice - Wieprz 10:3 ( 8:2) - bramki: Sara Barcik 5, Katarzyna Wisła 2, Klaudia Gruszecka 1, Aleksandra Jochemczyk 1, Agnieszka Wojtyła 1 - Judyta Binda 2, Patrycja Hulbój 1.


Łękawica - Milówka 20:3 (10:1) - bramki: Katarzyna Duda 7, Anna Mrózek 5, Izabella Strzop 4, Magdalena Jasiewicz 2, Kamila Magiera 1, Kinga Starypan 1 - Joanna Misiarz 3.


GimBystra - Rajcza 9:2 (4:1) - bramki: Magdalena Kubańda 5, Dominika Pach 3, Joanna Harat 1 - Klaudia Hutyra 1, Karolina Szczotka 1.


ŻAPN Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 11:5 (5:3) - bramki: Sylwia Libionka 4, Patrycja Puchacz 3, Klaudia Sapeta 2, Klaudia Kamińska 1, Patrycja Zadora 1 - Kinga Klimek 3, Anna Beruś 1, Justyna Chełstowska 1.


Żywiec - Wieprz 5:4 (1:2) - bramki: Aleksandra Nowak 2, Angelika Dziedzic 1, Aleksandra Zarzecka 1, Anna Zarzecka 1 -Judyta Binda 2, Martyna Borowińska 1, Klaudia Kupczak 1.


PTG Sokół w Gminie Czernichów - Milówka 9:5 (6:3) - bramki: Marta Grajcarek 5, Monika Halemska 2, Magdalena Itzenthaler 1, Joanna Sermak 1 - Joanna Misiarz 4, Patrycja Grygny 1.


Żywiec - Węgierska Górka 5:7 (4:4) - bramki: Aleksandra Nowak 3, Angelika Dziedzic 1, Wioletta Świergosz 1 - Iga Bierońska 3, Elżbieta Mieszczak 2, Bożena Pranschke 1, Eliza Stańco 1.


ŻAPN Żywiec - Wieprz 10:3 (6:1) - bramki: Sylwia Libionka 4, Patrycja Puchacz 2, Patrycja Zadora 2, Klaudia Suwaj 1, Dominika Zawiślan 1 - Judyta Binda 2, Klaudia Kupczak 1.


Węgierska Górka - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 2:4 (2:2) - bramki: Elżbieta Mieszczak 1, Bożena Pranschke 1 - Maja Janusz 3, Oliwia Mikrut 1.


Milówka - Rajcza 1:9 (1:2) - bramki: Joanna Misiarz 1 - Marta Stanik 4, Klaudia Hutyra 3, Dominika Cokot 1, Karolina Szczotka 1.


Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała - przełożony.



Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łękawica................................................3.....6.....41-7

2. GimBystra..............................................3.....6.....27-8

3. ŻAPN Żywiec...........................................3.....6.....30-14

4. Łodygowice.............................................3.....6.....21-8

5. Ślemień.................................................3.....6.....7-0

6. Ujsoły....................................................4.....4.....18-21

7. Żywiec....................................................2.....2.....10-11

8. Świnna...................................................3.....2.......6-7

9. Rajcza....................................................3.....2.....15-17

10. Węgierska Górka...................................3.....2.....15-18

11. Twardorzeczka.......................................3.....2.....12-16

12. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...............2.....2......9-13

13. Koszarawa.............................................3.....2......6-10

14. PTG Sokół w Gminie Czernichów................3.....2.....14-25

15. Gilowice.................................................3.....0.......3-15

16. Wieprz..................................................3.....0......10-25

17. Milówka.................................................3.....0.......9-38




KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ


12 - Katarzyna Duda (Łękawica).

10 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica), Sara Barcik (Łodygowice) i Sylwia Libionka (ŻAPN Żywiec).

9 - Dominika Pach (GimBystra), Anna Mrózek (Łękawica), Marta Grajcarek (PTG Sokół w Gminie Czernichów) i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec).

8 - Joanna Misiarz (Milówka).

7 - Magdalena Kubańda (GimBystra), Izabella Strzop (Łękawica) i Judyta Binda (Wieprz).

6 - Marta Stanik (Rajcza) i Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka).

5 - Katarzyna Szewczyk (GimBystra), Agnieszka Wojtyła (Łodygowice), Klaudia Hutyra (Rajcza), Beata Skupień (Twardorzeczka), Bożena Pranschke (Węgierska Górka) i Aleksandra Nowak (Żywiec).

4 - Kamila Juraszek (Koszarawa), Ewelina Mazgaj (Ślemień) oraz Agnieszka Kręcichwost i Aneta Majkowska (Ujsoły).

3 - Joanna Harat (GimBystra), Monika Halemska (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Maja Janusz i Kinga Klimek (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Marta Urbaniec (Świnna), Ewelina Biber i Karolina Ciapka (Ujsoły), Iga Bierońska (Węgierska Górka), Klaudia Kamińska i Patrycja Zadora (ŻAPN Żywiec).

2 – Aleksandra Jochemczyk i Katarzyna Wisła (Łodygowice), Karolina Szczotka (Rajcza), Kamila Tomiczek (Ślemień), Anna Jarmusz (Świnna), Kamila Janota, Beata Kryszyłowicz i Marlena Staszek (Twardorzeczka), Klaudia Kupczak (Wieprz), Klaudia Sapeta (ŻAPN Żywiec) i Angelika Dziedzic (Żywiec).

1 - Angelika Górna, Dagmara Kastelik i Klaudia Socha (Gilowice), Weronika Greń, Martyna Kwaśna i Natalia Szymala (GimBystra), Barbara Chrząszcz i Barbara Pająk (Koszarawa), Martyna Barcik, Kamila Magiera i Kinga Starypan (Łękawica), Barbara Czernek i Klaudia Gruszecka (Łodygowice), Patrycja Grygny (Milówka), Magdalena Itzenthaler i Joanna Sermak (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Dominika Cokot i Magdalena Misiarz (Rajcza), Anna Beruś, Justyna Chełstowska i Oliwia Mikrut (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała), Karolina Gibas (Ślemień), Katarzyna Widuch (Świnna), Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Agnieszka Biber, Martyna Biber, Karolina Szczotka i Natalia Wolna (Ujsoły), Eliza Stańco (Węgierska Górka), Martyna Borowińska i Patrycja Hulbój (Wieprz), Justyna Sromek, Klaudia Suwaj i Dominika Zawiślan (ŻAPN Żywiec) oraz Wioletta Świergosz, Aleksandra Zarzecka i Anna Zarzecka (Żywiec).




MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY



Koszarawa-Świnna 4:2 (3:1)


Ślemień - Gilowice 4:0 (2:0)


Koszarawa - Ujsoły 2:6 (0:2)


Ślemień - Świnna 1:0 (0:0)


Gilowice - Ujsoły 1:7 (1:3)


Koszarawa - Ślemień 0:2 (0:2)


Świnna - Gilowice 4:2 (3:1)


Łękawica - Ujsoły 8:1 (7:1)


Łodygowice - Twardorzeczka 4:3 (2:1)


Łękawica - PTG Sokół w Gminie Czernichów 13:3 (2:2)


Łodygowice - PTG Sokół w Gminie Czernichów 7:2 (6:1)


ŻAPN Żywiec - Węgierska Górka 9:6 (4:2)


Twardorzeczka - Rajcza 7:4 (4:1)


Łodygowice - Wieprz 10:3 (8:2)


Łękawica - Milówka 20:3 (10:1)


Żywiec - Wieprz 5:4 (1:2)


PTG Sokół w Gminie Czernichów - Milówka 9:5 (6:3)


Żywiec - Węgierska Górka 5:7 (4:4)


ŻAPN Żywiec - Wieprz 10:3 (6:1)


Milówka - Rajcza 1:9 (1:2)




Tabela (mecze, punkty, bramki zdobyte - stracone)


1. Łękawica................................................3.....6.....41-7

2. Łodygowice.............................................3.....6.....21-8

3. Ślemień.................................................3.....6.......7-0

4. ŻAPN Żywiec............................................2.....4.....19-9

5. Ujsoły.....................................................3.....4....14-11

6. Rajcza....................................................2.....2.....13-8

7. Twardorzeczka.........................................2.....2.....10-8

8. Węgierska Górka.....................................2......2....13-14

9. Żywiec.....................................................2.....2.....10-11

10. Świnna..................................................3......2.......6-7

11. PTG Sokół w Gminie Czernichów................3......2.....14-29

12. Koszarawa..............................................3......2......6-10

13. Gilowice..................................................3......0......3-15

14. Wieprz...................................................3......0.....10-25

15. Milówka..................................................3......0......9-38





MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ



-. GimBystra.................................................-......-..........-

-. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała...................-......-.........-




Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Admin
11/08/2012 18:50
Bo nie było czasu smiley Tyle się dzieje smiley

domi995
16/06/2012 09:03
czemu nic nie dzieje sie na tej stronie?? ostatni wpis jest z marca a od tej pory tyle sie wydarzyło...

Sosna
19/08/2011 22:42
TRENING będzie w poniedziałek, tj 22 sierpnia o godz 9:00 na boisku w zarzeczu smiley

pawek4
07/02/2011 15:30
UWAGA - PILNE! Zmiana terminu turnieju w Żywcu z 12 na 26 lutego! Hala Żywiec Oczków -9.00!

swistak89
29/01/2011 17:00
<brawo>

domi995
29/01/2011 14:30
Brawo dziewczyny... smiley oby tak dalej ;p

Admin
25/01/2011 11:53
Your Welcome smiley

swistak89
25/01/2011 03:26
nie zauwazyłem tego z tym hasłem ;p dzieki

Admin
23/01/2011 19:23
I kolejna osoba, która ma z tym problem. należy wpisać swoje poprawne hasło dwa razy, dodać avatar z swojego kompa. Avatar musi mieć odpowiednie wymiary i wielkość. Podane są one w edytorze profilu :

swistak89
22/01/2011 23:53
Panie Admin ;p Dlaczego nie można dodać Avatar'a?smiley

Admin
12/01/2011 08:29
Co tak cicho?? dziewczyny? smiley

Admin
05/01/2011 08:12
Zapraszam was dziewczyny na stronę www.recznapodbeskidzie.hp
u.pl smiley


pawek4
02/01/2011 12:57
Wszystkiego Najlepszego i GRAJĄCEGO w Nowym 2011 roku!!! smileysmileysmiley

Johanna
01/01/2011 14:41
Szczęśliwego Nowego Rokusmiley)

paulina
25/12/2010 22:09
Wesołych świąt smiley

Admin
25/12/2010 15:48
Strona jest w pełni uaktualniona.

pawek4
24/12/2010 19:58
WESOŁYCH ŚWIĄT dla wszystkichsmileysmileysmiley

Admin
18/12/2010 23:41
Są już fotki z Korbielowa w galerii.

pawek4
13/12/2010 15:47
Kolejny turniej - ŁODYGOWICE - 8 stycznia - 9.00!

Admin
12/12/2010 12:57
tak wiemy

Archiwum
DRUŻYNY Z PLAPR

Ręczna Gilowice


Ręczna Bystra


Ręczna Koszarawa


Ręczna Łękawica


Ręczna Milówka




Ręczna Rajcza


Ręczna Ślemień


Ręczna Świnna


Ręczna Twardorzeczka


Ręczna Ujsoły


Ręczna Węgierska Górka


Ręczna Wieprz


ŻAPN


Ręczna Żywiec

Copyright by Mateusz Wawrzeszkiewicz 2010


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie